Gerçek twitter.com sitesine bağlanılamıyor

1

Google Chrome ile twitter.com a girmek istediğimde aşağıdaki gibi bir hata alıyorum

Gerçek twitter.com sitesine bağlanılamıyor

twitter.com ile aranızdaki güvenli bağlantıya şu anda müdahale eden bir şey var.

Bu sayfayı birkaç dakika sonra veya yeni bir ağa geçiş yapıp yeniden yüklemeyi deneyin. Kısa süre önce yeni bir Kablosuz ağa bağlandıysanız, yeniden yüklemeden önce oturum açmayı tamamlayın.

twitter.com sitesini şimdi ziyaret edecek olursanız gizli bilgileri bir saldırganla paylaşabilirsiniz. Chrome, gizliliğinizi korumak için gerçek twitter.com sitesiyle güvenli bir bağlantı oluşturana kadar sayfayı yüklemez.

Gerçek twitter.com sitesine bağlanılamıyor hatasının çözümü nedir?

ergin ergin (2515)
6 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap


1

Gerçek twitter.com sitesine bağlanılamıyor hatasının çözümü için şunları kontrol edin:

Bu hata HTTPS yani güvenli SSL bağlantısı isteyen sitelerde olur. Twitter da HTTPS yani SSL ile bağlantı gerektirir. SSL bağlantısı sizin ve Twitter sunucuları arasındaki internet trafiğinizi şifrelemek ve güven altına almak için kullanılır. Her SSL sahibi sunucunun belirli bir geçerlilik tarihine sahip SSL sertifikası vardır. Eğer sistem tarihiniz ve SSL sertifikasındaki geçerlilik zaman dilimi arasında bir sorun varsa Google Chrome Gerçek twitter.com sitesine bağlanılamıyor hatası verir.

  • Windows XP, Windows 7, Windows Vista kullanıyorsanız Service Pack ve diğer güncellemeleri mutlaka yükleyin.
  • Windows XP kullanıyorsanız mutlaka Service Pack 3 yüklü olmalı. Windows XP Service Pack 3 buradan indirebilirsiniz. Twitter'ın yeni SSL sertifikaları Windows XP SP1 ve Windows XP SP 2 tarafından desteklenmiyor.
  • Bilgisayarınızın tarih ve saati doğru mu kontrol edin. SSL hatasının büyük olasılıkla nedeni bilgisayar tarih ve saatinin geri olması olabilir. Bu durumda tarih ve saati doğru ayarlarsanız SSL hatası çözülecektir.
  • Gerçek twitter.com sitesine bağlanılamıyor hatasının diğer sebebi SSL bağlantısınız engelleyen yazılımlardır. Bu yazılımlar firewal, antivirüs yazılımları, internet güvenlik yazılımları olabilir. Eğer bunlardan birine sahipseniz ve yanlış yapılandırdıysanız bu hatayı alabilirsiniz. Nod32, Avast, AVG, Norton gibi yazılımları geçici olarak devreden çıkartın ve bu şekilde deneyin.

Windows 8 ve Windows 7 'de tarih saati nasıl değiştiririm?

  1. ​Ekranın sağ tarafındaki tarih ve saat ibaresini tıklayın.
  2. Tarih ve saat ayarlarını değiştir'i tıklayın.
  3. Tarih ve Saati değiştir'i  tıklayabilirsiniz veya Internet Saatini tıklayarak internet üzerinden otomatik zamanı ayarlatabilirsiniz.
  4. Internet saatini tıklayın. 
  5. Ayarları değiştir'i tıklayın.
  6. Internet saat sunucusuyla eşitle işaretleyin ve Şimdi güncelleştir'i tıklayın.

ergin ergin (2515)
5 yıl önce cevaplandı

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol