Gerçek zamanlı koruma, cihazınızı savunmasız bırakacak şekilde kapalı

Windows 10, Windows Güvenliği bölümünde Gerçek zamanlo korumayı açmak istediğimde önce açılır gibi oluyor sonra kendiliğinden kapanıyor Gerçek zamanlı koruma, cihazınızı savunmasız bırakacak şekilde kapalı uyarı mesajı görünüyor. Gerçek zamanlı korumayı açamıyorum. Soru ne olabilir?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Gerçek zamanlı koruma, cihazınızı savunmasız bırakacak şekilde kapalı hatasının çözümü için şu adımları uygulayın.

    Önce Malwarebytes ile Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? ile bilgisayarınızı virüs taramasından geçirin.

    Daha sonra şu adımları uygulayın:

    1. Windows key + R tuşlarına birlikte basın ve çalıştır penceresi ekrana gelecektir.
    2. Çalıştır ekranına regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:
      Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Real-Time Protection

      ipucu: Yukarıdaki kayıt defteri adresini kopyalayarak ve kayıt defteri adres bölümüne yapıştırarak hızlıca konuma gidebilirsiniz

      Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir çözüm  - Kayıt Defteri

    4. Windows Defender seçiliyken, sağ tarafta DisableAntiSpyware seçeneğini göreceksiniz.

    5. DisableAntiSpyware   ve DisableRealTimeProtection seçeneğini sağ tuşla tıklayın ve Sil'i seçin.
      Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir - Dword silme

    Windows 10'da Windows Defender Gerçek zamanlı korumayı açmaya çalışırken Gerçek zamanlı koruma, cihazınızı savunmasız bırakacak şekilde kapalı  hatası alıyorsanız yüksek ihtimalle kayıt defterinde bu değer vardır. Bunu sildiğinizde de Gerçek zamanlı koruma çalışmaya başlayacaktır.

    hakan hakan (15394)