'Gereken ayrıcalık istemci tarafından sağlanmıyor' Hatası Çözülebilir mi

Masaüstünde herhangi bir dosya oluşturmak istediğimde 0x80070522 hata koduyla başarısız oluyor bu sorun düzeltilebilir mi

0050 0050 (15)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yaşadığnız sorunun sebebi klasörü oluşturmak istediğiniz yerle ilgili gerekli izinleri vermemiş olmanız olabilir.Örneğin Masaüstü yerine başka bir diskte(D gibi) klasör açabiliyor musunuz?

    İlk olarak Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştir bölümünden kademeyi en alta çekerek deneme yapınız.En alta çektiğinizde sizden yeniden başlatma isteyecektir.Bilgisayarını yeniden başlatınız.

    Eğer tekrar aynı sorun ile karşı karşıya geliyorsanız.Bilgisayarım içine girin ve C sürücüsünün sahipliğini değiştirin.

    1. Bilgisayarıma girin.C sürüsüne sağ tuş ile tıklayarak Özellikler'e tıklayın.
    2. Açılan pencereden Güvenlik bölümüne gelin.Ardından Gelişmiş butonuna tıklayın.
    3. Ardından Sahip bölümüne gelin.Sonra Düzenle butonuna tıklayın.
    4. Açılan ekrandan Diğer kullanıcı adı ve gruplar butonuna tıklayın.Açılan kutucuğa bilgisayarınızın ismini girin ve bul'a tıklayın.Eğer bu şekilde bulamazsanız Gelişmiş butonuna tıklayın.Açılan ekrandan Şimdi Bul butonuna tıklayın.Ardından aşağıda kullanıcı grupları listelenecektir.Buradan isim seçerken ad(RDN) yerine bilgisayarınızın ismi ve klasör yerine de tekrar bilgisayarınızın ismi yazılan seçeneği seçin.İsmi bulduktan sonra Tamam 'a tıklayın.
    5. Tamam'a tıkladıktan sonra küçük ekrandan çıkıp tekrar Sahip ekranına geleceksiniz.Oradaki Nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahipliğini değiştir seçeneğini işaretleyerek Tamam'a basın.
    6. Bu işlemlerin ardından tüm pencerelerden Tamam diyerek çıkın.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • sahipliği değiştirmek istediğimde gereken ayrıcalık istemci tarafından sağlanmıyor hatası veriyor ve işlem başarısız oluyor 0050 8 yıl önce