Geri dönüşüm kutusu bozuk diye hata geliyor

Dosyaları silmeye kalktığımda direk siliniyor ve sürekli geri dönüşüm kutusu bozuk diye uyarı geliyor ne yapmam lağzım bu sorunu çözmek için?

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ben geri dönüşüm kutusu bozuk hatasını dün yaşıyordum ve internette araştırırken çözümünü buldum sizlerle de paylaşmak istedim.

    1. Adım: Sistem dosyalarını denetleme ve onarma

    Öncelikle Komut Satırı üzerinden sfc komutu yardımıyla sistem dosyalarını tarayıp hataları düzeltmeye çalışacağız.

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna cmd yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. Bu şekilde CMD yönetici haklarıyla çalışmış olacak.
    3. Şimdi CMD'ye şu komutu yazın: sfc /scannow

    Komutu yazdıktan sonra işlemin tamamlanmasını %100 olmasını bekleyin. Eğer düzelmezse ikinci adımı uygulayın. Ben ikinci adım sayesinde "geri dönüşüm kutusu bozuk" sorununu çözdüm.

    2. Adım: Geri dönüşüm kutusunu silip yeniden oluşturma

    1. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın.
    2. Şu komutu girin ve entera basın: rd /s C:\$recycle.bin
    3. Son olarak rd /s /q C:\$Recycle.bin bu kodu CMD'ye yapıştırın enter'e tıklayın.
    4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Sorun çözüldü iyi günler.

    darkcrak darkcrak (5168)