Geri dönüşüm kutusundaki bazı dosyalar kayboldu

Geri dönüşüm kutusunu açıyorum 230 dosya var. Geri dönüşümü boşalt diyorum .....kadar öge silinecek diye hesaplarken 230dan fazla gösterdi. iptal ettim silmeyi. Zaten 10.000 küsür dosya vardı ben silmedim hiçbirini nasıl 230 diye şaşırdım. Tüm dosyaları görmem gerek bikaç şeyi yanlışlıkla silmiştim onlara bakıcam.

misty misty (556)
3 yıl önce sordu

  • cmd Listelenen Toplam Dosya: 5546 Dosya 11.158.012.052 bayt 2543 Dizin 28.316.626.944 bayt boş C:\$Recycle.Bin> misty 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

PhotoRec programı ile Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları geri getirmen mümkün.

Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları kurtarma

Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları kurtarma işlemine başlamadan önce aşağıdakileri hazır ederseniz çok iyi olur.

Adım Adım Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları kurtarma

Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları kurtarma için adım adım aşağıdaki işlemleri takip edin. Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları kurtarma işleminde silinen fotoğrafları kurtarma, silinen videoları kurtarmak, silinen belgeleri kurtarmak mümkün olacaktır. Bunun dışında disk üzerinde bulunan tüm silinen dosyalar kurtarılacaktır.

Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları kurtarma (işte başlıyoruz):

Çayınızı kahvenizi alın. Bu işlem diskin boyutuna göre 4-5 saat ve üzeri sürebilir!

  1. Buradan ücretsiz veri kurtarma programı olan PhotoRec programını indirin: PhotoRec indir (64 bit Windows). | Photorec indir (32 bit windows) Bilgisayarınız 32 bit mi yoksa 64 bit mi bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz:  Bilgisayarım 32 bit mi 64 bit mi nasıl anlarım?
  2. İndirdiğiniz testdisk-7.1-WIP.win64.zip dosyasını genişletin.  Zip dosyası nasıl genişletiliyor bilmiyorsanız buradan yardım alın: Zip dosyası nasıl açılır?
  3. photorec_win programını bulun ve iki kere hızlıca tıklayıp çalıştırın.
  4. Select a media (use Arrow keys, then press Enter): ekranında kurtarma yapılacak diski aşağı yukarı ok tuşlarına basarak seçin. Tek diskiniz varsa tek disk görüntülenecektir ve onu seçin. Birden fazla diskiniz varsa C: sürücüsü olan diski seçin. Sonra enter tuşuna basın.
    Select a media (use Arrow keys, then press Enter):
    >Disk /dev/sda - 256 GB / 238 GiB (RO) - SK hynix SC311 SATA 256GB

  5. Disk /dev/sdb gibi başlayan ikinci ekranda aşağı yukarı ok tuşlarına basarak Whole Disk'i seçin.
    Disk /dev/sdb - 16 GB / 14 GiB (RO) - SanDisk Cruzer Blade
                                                                                                                                 Partition                  Start        End    Size in sectors
    >     Unknown                  0   0  1  1946  68 42   31266816 [Whole disk]
      1 P MS Data                  0  32 33  1946  68  9   31264735 [Microsoft Basic Data] [YEDEK]

  6. To recover lost files, PhotoRec needs to know the filesystem type where the file were stored: ekranında Other seçili olsun. Kurtarma yapılacak disk bir Linux ise o zaman ext2 / ext3 seçin.Sonra enter tuşuna basın.
    To recover lost files, PhotoRec needs to know the filesystem type where the
    file were stored:
     [ ext2/ext3 ] ext2/ext3/ext4 filesystem
    >[ Other     ] FAT/NTFS/HFS+/ReiserFS/...

  7. Please select a destination to save the recovered files to. ekranında harfine basın. Burada kurtarılan dosyalar nereye kaydedilecek diye soruyor. C harfine basarak photorec_win  programının olduğu klasöre kurtarma yapacağınızı belirtiyorsunuz.
  8. Aşağıdaki gibi bir ekran geldiğinde artık kurtarma işlemi başladı demektir.
    Pass 1 - Reading sector     199040/31266816, 114 files found
    Elapsed time 0h00m07s - Estimated time to completion 0h18m12
    exe: 41 recovered
    ttf: 40 recovered
    png: 15 recovered
    tx?: 6 recovered
    jpg: 6 recovered
    zip: 1 recovered
    txt: 1 recovered
    reg: 1 recovered
    gz: 1 recovered

Kurtarma işlemi bittiğinde Photo Rec programının olduğu klasörde şu adlarda klasörler göreceksiniz:

  • recup_dir.1
  • recup_dir.2
  • recup_dir.3
  • recup_dir.xxx

Bu recup_dir klasörleri kurtarılan dosyaların kaydedildiği klasörlerdir. recup_dir klasörleri altında Geri dönüşüm kutusundan  silinen tüm dosyalarınızı bulabilirsiniz.  Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları kurtarma işleminde aşamalara dikkat ederseniz pek çok video, fotoğraf ve belgeyi kurtarmak mümkündür.

PhotoRec ücretsiz ve son derece başarılı bir veri kurtarma programıdır. Silinen resimler, silinen videolar, silinen belgeler photorec programı ile kolayca geri getirilebilir. Yine aynı şekilde formatlanmış diskten veri kurtarmak için de kullanabileceğiniz ücretsiz bir veri kurtarma programıdır ve piyasadaki ücretli pek çok programdan daha iyi sonuç verir.

Thanks @alattin

murat murat (12492)
3 yıl önce cevaplandı

  • Hayır sildiğim dosyalar hâla geri dönüşümde, geri dönüşümden silmedim. Geri dönüşüm dolu ama boş gözüküyor diyorum. misty 3 yıl önce
  • Yani tam da boş değil çok az bi kısmı gözüküyo misty 3 yıl önce
  • cmd Listelenen Toplam Dosya: 5546 Dosya 11.158.012.052 bayt 2543 Dizin 28.316.626.944 bayt boş C:\$Recycle.Bin> misty 3 yıl önce
  • cmdden dosyaları nasıl kopyalayabilirim? misty 3 yıl önce
  • Önemli değil. Dediğimi dener misin? @misty bu veri kurtarma programıdır. Orada verileri görmyorsan hasar görmüş demektir ve böyle bir program ancak senin işini görür. murat 3 yıl önce
  • 1 saatte 10gb doldu. 55 saat kaldı diyor. @murat misty 3 yıl önce
  • kurtardığı verilere bak. Aradığın dosya oradaysa aramayı sonlandır @misty murat 3 yıl önce