Geri dönüşüm kutusundan silinen fotoğrafları, videoları ve dosyaları geri getirme

Geri dönüşüm kutusundan fotoğraflarım, videolarım ve birçok dosyalarım silindi nasıl geri getirebilirim?

Geri dönüşüm kutusundan silinen veriler nasıl kurtarılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyalarınızı geri getirmek için kullanabileceğiniz çok güzel bir program var. Bu çözümde sizlere ondan bahsedeceğim.

    Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları geri getirme - Detaylı Anlatım 2019

    Bu iş için Recuva programından faydalanacağız. Aşağıdaki detaylı adımları takip edebilirsiniz.

    1. Adım: Recuva programını bilgisayara indirme

    Recuva'yı bilgisayarınıza bu linkten indirebilirsiniz: https://www.ccleaner.com/recuva/download/standard

    Linke tıkladığınızda Recuva'nın kurulum dosyası bilgisayarınıza inecek. İndikten sonra kurulumu çift tıklayarak yapın.

    Programı kurduysanız şimdi 2. adıma geçebiliriz.

    2. Adım: Recuva ile silinen dosyaları geri getirme

    Recuva programını çalıştırdığınız zaman size ilk önce ne tür dosyaları geri getirmek istediğinizi soracak.

    recuva dosya türünü seçme

    Bu bölümden geri getirmek istediğiniz dosya türünü seçeceksiniz.

    • All Files: Tür belirtmeden ne var ne yok geri getirmek için bunu seçin.
    • Pictures: Silinen resimleri geri getirmek için için bunu seçin.
    • Music: Silinen müzikleri geri getirmek için için bunu seçin.
    • Documents: Word, PDF gibi silinen dökümanları geri getirmek için bunu seçin.
    • Video: Silinen videolarınızı geri getirmek için bunu seçin.
    • Compressed: Silinen zip, rar gibi sıkıştırılmış dosyaları geri getirmek için bunu seçin.
    • Email: Bilgisayarınızın mail uygulamasından silinen maillerinizi geri getirmek için bunu seçin.

    Ne tür dosya kurtarmak istediğinizi seçtikten sonra Next (İleri) butonuna tıklayın.

    Şimdi bir sonraki aşamada Recuva size "silinen dosyaların neredeydi?" diye soruyor.

    recuva dosya konumu seçme

    Siz geri dönüşüm kutusundan dosya kurtarmak istediğiniz için "In the Recycle Bin" seçeneğini seçeceksiniz. Seçtikten sonra tekrar Next'e tıklayın.

    Bir sonraki aşamada Enable Deep Scan (Derin Taramayı Etkinleştir) kutucuğunu da işaretleyin. Son olarak Start (Başlat) butonuna tıklayın.

    Şimdi Recuva geri dönüşüm kutusundan silinen dosyalarınızı taramaya başladı. İşlem bittiği zaman size bütün tarama sonuçlarını gösterecektir.

    Tarama bittiğinde bulunan dosyalarınızı bilgisayara yüklemek için sağ alt köşedeki Recover butonuna tıklayabilirsiniz.

    recuva recover işlemi

    omercik omercik (9418)