Geri yükleme noktası kendi kendine siliniyor

Oluşturduğum Geri yükleme noktaları bir gün sonra kendi kendine siliniyor. Silinmemesi için ne yapabilirim.Oluşturulan geri yükleme noktaları nereye kayıt ediliyor.İnternette bu konuyla alakalı çok açıklayıcı bir bilgi bulamadım bulduklarımda çözüm olmadı umarım siz yardımcı olabilirsiniz.Şimdiden Teşekkür Ederim.

murattascl murattascl (14)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Teşekkür Ederim.

    Windows oluşturulan geri yükleme noktasını nereye kaydediyor her ihtimale karşılık farklı bir klasörde yedekleyebilmek için.

    murattascl murattascl (14)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sistem Geri Yükleme dosyaları C: sürücüsünde System Volume Information isimli klasörde saklanır. Fakat bu dosyalara erişim ve değiştirme çok zordur yine de deneyebilirsiniz. Tavsiyem sistem yedekleme için Acronis True Image programı kullanabilirsiniz: https://uzmanim.net/soru/acronis-true-image-nedir-nasil-kullanilir/64461 muvel 5 yıl önce

    Geri Yükleme için Disk'te depolama alanı az   ayrılmışsa bu yüzden siliniyor olabilir.

    Şunları deneyebilirsiniz

    >> Sistem Koruması

    >> Yapılandır

    Ardından aşağıda okla gösterilen çubukla kullanılacak alanı belirleyin.,

    Tavsiyem diskiniz uygunsa 40 GB kadar yer açın

    "Uygula-Tamam"ı tıklayın.

    böylece bir kaç sistem geri yükleme noktası silinmeden ilerde karşınıza çıkabilir.

    muvel muvel (332)