Get-Search.com kaldırma

Merhabalar,Getsearch diye bir virüs bilgisayarıma bulaştı ve silemiyorum,ne yaparsam yapayım silemedim her yolu denedim spyware veya diğer reklam yazılımlarını kaldıracak programları denedim ama nafile ne yaparsam yapayım kaldırılmıyor,getsearch engellenmiş yani artık öyle bir site yok ama google motorundan aranmıyor yardım edin lütfen

fe140 fe140 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Get-Search.com​ nedir?

    Get-Search.com sitesi tarayıcı korsanı bir sitedir. Ücretsiz programlar ile Google Chrome gibi tarayıcılara yerleşir.

    Chrome tarayıcısının ana sayfasını değiştirir. Get-Search.com​  sitesi yahoo arama motoru üzerinden aramaları gerçekleştirir.

    Get-Search.com virüs mü?

    Get-Search.com​ sitesi virüs değil tarayıcıya yerleşen ve varsayılan arama moturunuzu değiştiren bir sitedir. Google aramalarını kendi sitesine yönlendiren bir yönlendirme sitesidir.

    Get-Search.com​ bilgisayarıma nasıl bulaştı?

    Son dönemlerde bilgisayarınıza ücretsiz bir yazılım yüklediyseniz bilgisayarınıza bu yazılım ile Get-Search.com​ sitesi yerleşmiş olabilir.

    Get-Search.com kaldırma

    1. Öncelikle Get-Search.com​  ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz ücretsiz programları kaldırın.
    2. Daha sonra bilgisayarınızı AdwCleaner ve Malwarebytes ile taratın.
    3. Adwcleaner nedir? Nasıl Kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin. Linkte anlatıldığı gibi çalıştırın.
    4. Adwcleaner ile tarama bittikten sonra bilgisayarınızı Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    5. Google Chrome'u son olarak sıfırlayın.

    Google Chrome'u sıfırlamak:

    1. Bütün Chrome pencerelerini kapatın.
    2. Bilgisayarım > C sürücünü yolunu izleyin. Windows gezginini içinden

      Windows XP için şu yolu izleyin:
       C:\Documents and Settings\[Kullanıcı Adınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\

      Windows Vista, Windows 7Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 için şu yolu izleyin.
      C:\Kullanicilar\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
      veya ingilizce ise
      C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
    3. Yolunu bulun. Burada bulunan Default klasörünü silin.
    4. Chrome'u yeniden açın chrome ilk kurulduğu hale dönmüş olmalı.

    Bu işlemlerden sonra Get-Search.com kaldırma işlemi tamamlanacaktır.
    Bilgisayarınızdan Get-Search.com​ ve uzantıları silinecektir.

    brsozl brsozl (1961)