Gezintiye devam edebilmek için Android Gezinti uygulamasını indirmeniz gerekiyor

Telefondan veya tabletten herhangi bir web sitesine girmek istediğimde Gezintiye devam edebilmek için Android Gezinti uygulamasını indirmeniz gerekiyor şeklinde uyarı alıyorum.

Android Gezinti uygulaması nedir? Neden Gezintiye devam edebilmek için Android Gezinti uygulamasını indirmeniz gerekiyor uyarısı alıyorum?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Neden Gezintiye devam edebilmek için Android Gezinti uygulamasını indirmeniz gerekiyor uyarısı alıyorum?

     Gezintiye devam edebilmek için Android Gezinti uygulamasını indirmeniz gerekiyor uyarısı almanızın temel sebebi, güvenlik açığı bulunan bir ağ cihazı üzerinden internete erişmiş olmanızdır.

    Bu uyarıyı alıyorsanız sorun telefonunuzda veya tabletinizde değildir.

    Gezintiye devam edebilmek için Android Gezinti uygulamasını indirmeniz gerekiyor hatasının çözümü için şu adımları yerine getirin:

    Öncelikle telefon veya tablette internet geçmişinizi temizleyin ve tüm gezinme verilerini silin.

    ​İnternete 3G üzerinden giriyosanız;

    Daha önce saldırıya uğramış bir wi-fi üzerinden internete erişmiş olma ihtimaliniz var bu sebepten 3g üzerinden de bu uyarı karşınıza geliyor.

    • Telefonunuzun veya tabletinizin internet geçmişini silin.
    • Sorun devam ediyorsaAndroid 3G DNS değiştirme

    Eğer Wi-fi yani kablosuz ağ üzerinden internete erişiyorsanız

    Bazı Kablosuz yönlendirici ve ADSL yönlendiricilerde CSRF denen güvenlik açığı söz  konusu.Saldırgan bu yöntemi kullanarak ADSL modeminizin DNS sunucularını değiştirebiliyor. Zararlı kodlar bulunan bir sitedeki linki veya bir resmi tıklamanız bunun için yeterli.

    Böylelikle telefonunuz veya tabletiniz bu güvenlik açıığından etkileniyor.

    Gezintiye devam edebilmek için Android Gezinti uygulamasını indirmeniz gerekiyor sahte bir uyarıdır. Telefonunuz veya tabletiniz bir şekilde güvenlik açığı bulunan kablosuz ağ üzerinden internete girdiğinde mobil cihazınızın DNS önbelleğine farklı yönlendirme adresleri kayıt ediliyor. Böylelikle aslında siz google veya Facebook'a  değil farklı bir yönlendirme sitesine giriyor ve bu uyarıyı alıyorsunuz.

    Ayrıca mobil cihazınıza zararlı script dosyaları yüklenebiliyor.

    murat murat (12492)