ghz aniden düşmesi

Oyuna girdiğim de kısa süre sonra ghz 2,60dan 0,78 e bi anda düşüyor 30-40 saniye öyle kalıyor sonra yine düzeliyor ama o sürede oyun çok donduğundan  zevk alamıyorum oyundan bunun çözümü var mıdır ? Varsa şimdiden teşekkürler. Bu arada turbo mod açıktı onu kapattım.

rialx rialx (22)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarının RAM larında sorun olabilir. 2-3 senelik bir bilgisayar veya daha eski bir bilgisayar ise RAM'ın ucundaki metal kısımlarda kararma oluyor ve buda RAM'ın verimli çalışmasını engelliyor bunun çözümü ise silgi ile az bastırmadan ve aşırı derecede kırcak şekilde bastırmadan silmek iki tarafınıda yani arkasını ve önünü silgi ile silmek.

    Bu silgi yöntemini çoğu bilgisayarcı uyguluyor ve sizden fazlasıyla parasını alıyorlar ama etkili bir yöntem

    darkcrak darkcrak (5158)
    3 yıl önce cevaplandı

      Sistemin belki yetersizdir oyun için, belki diğer donanımlar yüzünden drop yaşıyorsundur. Kullanımın normal olduğunu düşünüyorum, gerektiği zaman işlemcinin GHz'i artar. Yakında FPS arttırma ile ilgili bir makale hazırlayacağım, detaylıca ne yapılması gerektiğini, gerektiği zaman hangi parçaların upgrade edilmesi gibi gibi. İşlemcin nedir ?

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

      • 745m Ekran kartı i5 4. Nesil rialx 3 yıl önce
      • hangi oyunlarda böyle oluyor ? hydra 3 yıl önce
      • Isınması söz konusu olabilir, oyundayken işlemci sıcaklığını kontrol et. @rialx hydra 3 yıl önce
      • valorant ve lol de oluyor pubg mobile de çok nadiren 20 maçta 1 oluyor diyebilirim rialx 3 yıl önce
      • Isınıyor olabilir, 20 maçta bir oluyorsa muhtemelen ısınıyordur, çok oynuyorsun belli, laptop kullanıyorsun bu yüzden laptobu yüksek tut hava alacak ve hava atacak yeri olsun, valorant için biraz düşük bir sistem, lol ü bilmiyorum. @rialx hydra 3 yıl önce