GHz arttira bilirmiyim.

selam aleyküm abiler. bende iki tane diz üstü bilgisayar var biri intel diğeri amd. intel olan 1.86GHz çalişiyor AMD olan 1.00 GHz çalişiyor

ben şuan  ADM olani kullaniyorum ama çok yavaş. intel işlemcinin 1.86GHz sini AMD olana aktara bilirmiyim. yani AMD 1.86 yapabilirmiyim

arka kapaği açinca resimdeki gibi şey var ya. bu şuan kullandiğim AMD işlemci. bunu ayirim intel işlemcininki ile değiştirsem olur mu. AMD 1.86 GHz olur mu.

kullanici53158 kullanici53158 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    GHz arttırmayla iş bitse keşke. Neden arttırmak istiyorsunuz? Arttırabileceğinizi zannetmiyorum çok eski işlemciler. Arttırsanızda bir şey değişmez.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • bazi oyunlar 2.80 GHz istiyor. 1.00 GHz de çalişiyor ama kasarak çalişiyor. düşündüm GHz arttirirsam kasma sorunu biraz olsada azalir kullanici53158 2 yıl önce
    • Hangi oyun? İşlemcin eski zaten, OC yapamazsın. Olmaz yani @kullanici53158 hydra 2 yıl önce
    • blur. kullanici53158 2 yıl önce
    • AMD E1-2100 APU with Radeon(TM) HD Graphich kullanici53158 2 yıl önce
    • 1.00GHz kullanici53158 2 yıl önce

    Resimler görünmüyor.

    Fakat bir işlemciden diğerine işlemci aktaramazsın.  İşlemciler anakarta lehimlidir. Soket mantığı laptoplarda yok.

    AMD işlemcinin de GHz değerini arttıramazsın. Bu ram arttırmak gibi olmuyor.

    murat murat (12492)