Gigabyte GA-B75-D2V Anakarta, Nvidia GTX 980 Takılır mı ?

Gigabyten başlıkta belirttiğim anakartı mevcut aslında donanımım sağlam sadece ekran kartım biraz sönük kalıyor ve oyunlarda kasmalar yaratıyor ayarları düşürmeme rağmen ben Nvidianın Çıkartığı yeni ekran kartını sipariş edeceğim uyarsa internette araştırma yaptım ama tatmin edici bir cevap göremedim sizce bu anakarta GTX 980 ekran kartı uyar mı almalımıyım ?

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    GA-B75M-D2V anakart üzerinde bir adet  PCI Express x16 slot mevcut ve Gigabyte sitesinde PCI Express x16 slotu PCI Express 3.0'a uygundur yazıyor.

    GeForce GTX 980 grafik kartı da PCI Express 3.0. Birbirlerine uygun görünüyorlar.

    murat murat (12492)