Gigabyte GA-B75M-D2V şifre kaldırmak ?

Gigabyte GA-B75M-D2V anakartıma şifre koydum şifremide biliyorum kaldırmak istiyorum ama birtürlü beceremedim bios pilini çıkarmadan bir yolu var mı ?

feritarslan feritarslan (303)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Gigabyte GA-B75M-D2V Bios şifresini sıfırlamak için Bios pilini çıkartmaktan sonra ikinci yöntem Clear CMOS jumperını kullanmaktır. Clear CMOS jumper'ı Gigabyte GA-B75M-D2V anakartı fabrika ayarlarına geri döndürür.

    Gigabyte GA-B75M-D2V Bios Parolası sıfırlama

    1. Bilgisayarınızı kapatın.
    2. Elektrik kablosunu çıkartın.
    3. Kasanın kapağını açın.
    4. Gigabyte GA-B75M-D2V Bios sıfırlamak için aşağıdaki resimde gösterilen Jumper pinlerini tornavida gibi bir iletken ile bir kaç saniye kısa devre ettirin (iki pin iletken bir malzeme ile birbirine değmeli).

    Gigabyte GA-B75M-D2V Şifre kaldırma

    Yukarıkdaki işlemden sonra Gigabyte GA-B75M-D2V Bios sıfırlanacak ve parola ortadan kalkacaktır.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

    • ben onu yapmamak için bu soruyu sormuştum ama yine de teşekkür ederim baya araştırdım çözüm bulamayınca mecburen klasik pili çıkardım teşekkürler. feritarslan 10 yıl önce
    • Başka şekilde yapmak mümkün değil maalesef murat 10 yıl önce