Gigabyte GA-Z170X-Gaming 5 EUFI desteği var mı?

5 senelik gaming pc im var ve hiç format atılmadı , format atma hakkındada pek bir bilgim yoktu fakat baya video izledim öğrendim sayılır.Formatı atmadan önce sorum şu , msinfo da bios eski yazıyor ama anarkartım (gigabayte z170x gaming 5) uefi desteği var , eski yazmasının sebebi ilk kurulduğu zaman legacy olarak kuruldugu içinmi eski yazıyor, uefi bir şekilde format atsam sıkıntı olur mu?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Gigabytes web sitesinde GA-Z170X-Gaming 5 için şu yazıyor: GIGABYTE UEFI DualBIOS™ teknolojisi

    Evet UEFI bu anakartta var.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

      Evet var. Yeni nesil çoğu anakartlar zaten UEFI destekli olarak geliyor.

      hydra hydra (3800)