Girdiğim web sitesi tehlikeli mi

Yanlışlıkla chromedan onion uzantılı bir linke girdim. Link şunun gibi bişeydi sjkewkjdwidjwijdiwjd.onion.kdnwkd

Yani rastgele harfler ve onion işareti vardı sitenin içeriğini söylemek istemiyorum sıkıntı çıkar mı?

egesacinti egesacinti (39)
3 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum, pop up, adware tarzı virüsler bulaşabilir bunlarda silinmesi kolaydır. Eset Smart Security + Comodo Firewall + Malwarebytes kullanıyorum. Eğer Eset Smart Security kullansaydın şuan hiçbir şey olmazdı, mesela ben adware olan siteye girdiğim zaman eset uyarı veriyor.

    ADWCleaner ile tarama yap.

    Eset Smart Security kullanın, 30 gün deneme süresi veriyor. 30 Günün sonunda ya uygulamayı sileceksiniz yada satın alacaksınız.
    Aşağıda ücretsiz antivirüsler var önerdiğim.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Eset iyi bir yazılım değil darkcrak 3 yıl önce
    • Benim düşüncem bu ayrıca eset çok yavaş tarıyor ve şu ana kadar hiç bir virüs bulamadı bende ve başkasında ama başka yazılım buldu ve sildi darkcrak 3 yıl önce
    • Bilgisayarımda keylogger vardı eset hiç bir şey bulamadı darkcrak 3 yıl önce
    • Eset eskiden kötüydü, sistemlerde tam verimli çalışmıyordu, son zamanlarda getirdikleri güncellemeler ile daha stabil oldu. Taramanın uzun sürmesi sistem özelliklerine bağlı. Eset En ufak virüsleri bile buluyor. @darkcrak hydra 3 yıl önce
    • daha şimdi eset ile tarama yaptım 512 GB'lık M2SSD'yi 9 dakikada tamamladı. Bu tamamen sistemin performansına bağlı bir şey. hydra 3 yıl önce
    • Bilmiyorum yeni sürümünde ne gibi özellikler getirdi ama avast,avg,eset,nod32 ve 360 total sec i sevmiyorum darkcrak 3 yıl önce

    Girdiğin site pop-up virüsü bulaşa bilir ama yinede bilgisayarını Mallwarebytes ve Adw cleaner ile tara

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Dostlar bilgisayardan değil telefondan girdim telefonda yapabileceğim bir şey var mıdır?

      egesacinti egesacinti (39)
      3 yıl önce cevaplandı

      • https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kms.free&hl=tr Bu iş görür hydra 3 yıl önce

       onion uzantısı normalde Tor ağındaki web siteleri için kullanılan uzantıdır.

      Telefondan  onion uzantılı bir adrese girerek telefonuna virüs ya da zararlı bulaşmaz. Herhangi bir apk indirmediysen ve güncel bir android sürümüne sahipsen bir sorun olmaz. Bilinen ve js üzerinden Android'e bulaşan bir virüs yok.

      murat murat (12492)