Girilen ifadeyi tersten yazma

Eğer ifade içinde boşluk varsa boşluktan sonraki kısmı almıyor

Bu sorunu nasıl düzeltirim?

public class girilen_ifadeyi_tersten_yazma {

	public static void main(String[] args) {

	Scanner DegerGir=new Scanner(System.in);
	System.out.print("Bir ifade gir:");
	String veri=DegerGir.next();//dısardan değer aldık

		İfade(veri);

		}
		public static void İfade(String deger)
		{
			String tersyazilis="";
			for (int i = deger.length()-1; i >=0; i--)
			{
				tersyazilis+=deger.charAt(i);
			}
			System.out.print("Girilen ifadenin tersten yazılışı:"+tersyazilis);
		}

researcher researcher (17)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Scanner yerine şu aşağıdaki ifadeyi deneyebilirsin. Java ile bir ara ilgilenmiştim, pek bilmem,

    import java.io.BufferedReader;
    import java.io.IOException;
    import java.io.InputStreamReader;

    public class Test {
        public static void main(String[] args) throws IOException {
            BufferedReader br = new BufferedReader(new InputStreamReader(System.in));
            System.out.print("Deger gir");
            String input = br.readLine();

        }

    Ya da

    String veri=DegerGir.next()

    yerine nextLine() deneyebilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam böyle bir şey vardı.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Nextline yapınca calıstı neden Next olunca çalışmadı ? researcher 7 yıl önce
    • @mustafadalga next boşluğa kadar olanı alır nextline satırın sonuna kadar gider alattin 7 yıl önce

    harfleri teker teker yazdırmak için C# boyle birşey yapılıyordu ama Java da hata veriyor.

    tersyazilis+=deger.substring(i, 1);

    researcher researcher (17)