Girilen ürün anahtarı yükleme işleminde kullanılabilecek hiçbir Windows görüntü dosyasıyla eşleşmiyor hatası

merhaba arkadaşlar ben bugün windows 8 pro 64 bit indirdim rufusla yazdırdım format atılacak pcye taktım usbyi BİOS tan formatlama işlemine başladım dil ayarlarını seçtim ileri dedim şimdi yükle butonuna tıkladım kurulum başlıyor yazısı geldikten sonra 4-5 saniye sonra "girilen ürün anahtarı,yükleme işleminde kullanabilecek hiçbir windows görüntü dosyasıyla eşleşmiyor farklı bir ürün anahtarı girin" uyarısı geliyor nasıl çözebilirim bilgisayar açılmıyor o yüzden formatlama gereği duydum yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Yükleme yapmaya çalıştığın bilgisayarda Windows lisansı BIOS'a gömülü.  Kurulum sırasında BIOS'dan lisans bilgisi okunuyor. Ama BIOS'da kayıtlı lisans anahtarı muhtemelen Windows 8 Single Language işletim sistemine ait. Sen de Windows 8 PRO kurmayı denediğin için bu hatayı alıyorsun.

    "The product key entered does not match any of the Windows images available for installation. Enter a different product key."  ya da "girilen ürün anahtarı,yükleme işleminde kullanabilecek hiçbir windows görüntü dosyasıyla eşleşmiyor farklı bir ürün anahtarı girin bilindik" bir Windows 8 kurulum hatası.

    Girilen ürün anahtarı,yükleme işleminde kullanabilecek hiçbir windows görüntü dosyasıyla eşleşmiyor farklı bir ürün anahtarı girin hatasının çözümü için:

    1. Buradan ei.cfg dosyasını indir: ei.cgf indir (linkteki slow download linkini tıkla, 1kb)
    2. Bu dosyası Windows ISO dosyasını yazdırdığın USB içindeki Sources klasörüne kopyala.
    3. Windows 8 kurulumuna başla.
    4. Şimdi Windows 8 kurulumu sırasında senden Windows 8 sürümü seçmeni isteyecek. Pro değil de diğer sürümü seç. Ya da hangi Windows 8 lisansın varsa onu seç.

    Kuruluma devam et.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @murat bey cevabınız için teşekkür ederim sorunu çözmüştüm ei.cfg CFG uzantısı oluşturarak yinede sizin cevabınızı çözüldü olarak işaretliyorum yanlız şunu anlamadım 4.. Şimdi Windows 8 kurulumu sırasında senden Windows 8 sürümü seçmeni isteyecek. Pro değil de diğer sürümü seç. Ya da hangi Windows 8 lisansın varsa onu seç. ben zaten Windows 8 pro indirmiştim gorele28 gorele28 5 yıl önce
    • Konu dışı bir ikazda ve nasihatta bulunmak istiyorum sana @gorele28 , umarım yanlış anlamazsın. Bu "yinede" lafızlarını ("yinede teşekkür" , "yinede kabul.." vb) kullanmamak lazım, hiç hoş olmuyor. Nedir bu sanki ihsanda bulunur gibi? Doğru ve problem çözümünde faydalı cevap olarak görürsen başkalarına referansta olsun gibi kabul işaretlersin (veya teşekkürlerde "yinede" değilde sadece teşekkür edersin, teşekkür ya edilir ya edilmez, yinede teşekkür olmaz). Cevabı doğru kabul ettin yada kabul etmedin, bunun "yinedesi" olmaz ve olmamalı. Bunu yapan sadece sen değilsin, bir çok site üyemiz -iyi niyetlede olsa- bu yanlışı yapıyorlar, yapmayı sürdürüyorlar. Artık bu tür şeyler bırakılmalıdır. Burada bir yardımlaşma dayanışma yapılmaya çalışılıyor. Bunlar kabul oyları elde etmek (veya teşekkür almak) için yapılmaz, yapılmıyorda. Buna emin olabilirsin. Sana ve bu hataya düşen tüm site üyelerine ikaz ve nasihattır bunlar. Lütfen dikkat edilsin @gorele28 temmuz 5 yıl önce
    • @gorele28 normalde pek çok iso adı pro, home vs olsa da aslında tüm sürümleri içerir. Sen Pro indirsen de o ISO içinde Windows 8 de barındırır. @temmuz haklı bu konuda teşekkür gibi bir sebep için cevap kabul etmesen iyi olur. Kendi bulduğun çözümü yazıp onu çözüm olarak kabul edebilirsin. Bu sonradan bu sorunla karşılaşan diğer kullanıcıların işini kolaylaştırır.👍 murat 5 yıl önce

    Yükleme yaparken bir ürün anahtarımı girmiştin?

    Eğer öyle yaptıysan formata baştan başla ve ürün anahtarı girilmesi gereken yeri (satırı) boş bırak ve öyle devam et.

    Yükleme ve kurulum bittikten sonra artık windows'u etkinleştirme için bir çaresine bakarsın.

    Eğer yine olmazsa farklı bir ISO download et ve onunla dene.

    Eğer yeni bir ISO download edecek olursan bunu Windows 8 değilde 8.1 olarak seçipte yaparsan daha iyi olur. Zira Windows 8.1, Windows 8'in eksilk, kusur ve hatalarının giderilmiş halidir, daha stabil ve daha performanslı çalışır. Özellikleri bakımındanda Windows 8 işletim sistemine göre daha ileridir (Başlat menüsü ilave edilmesi vs).

    Bir önemli ilave daha yapayım. Format sırasında C: sürücüsünü biçimlendir ve tamamen sıfırla. Bu formatlama şekli daha sağlıklı olur.

    Edit:

    Başka ISO dene ve setup ile kurulum yapma. BIOS'tan formatlama falanda başlatma. BIOS'tan öncelikli yükleme aygıtını belirle, PC'yi o yükleme aygıtı ile (DVD yada flash bellek) ile başlat ve ön yükleme sonrası kuruluma devam et. Disk biçimlendirmesinide mutlaka yap. Bunları yaparsan problem olmayacaktır.

    Veya PC'nin ilk alındığında yüklü olarak gelen işletim sisteminin aynı sürümünü yükle.

    Bunları yaparsan problem olmaz.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • ürün anahtarı satırı çıkmıyor @temmuz hocam şimdi yükle butonuna tıklayınca başlıktaki uyarı geliyor gorele28 5 yıl önce
    • Laptoplarda Windows ürün anahtarını otomatik tespit eder. Bende de öyle. Ama burada sorun şu: Bilgisayarınla tümleşik olan lisans ile senin kurmaya çalıştığın Windows 8 sürümü farklı. Bilgisayar ikisini karşılaştırdığında farklılığı anlamış o yüzden hata verdi @gorele28 omercik 5 yıl önce
    • Mesajıma ilavede bulundum, yeniden bakarsın @gorele28 temmuz 5 yıl önce
    • Bir ilave daha yaptım, son halinide okursun @gorele28 temmuz 5 yıl önce

    Format attığın Windows sürümüyle kurulum esnasında girdiğin ürün anahtarı birbirini tutmuyor, Windows bu yüzden sana hata veriyor.

    Sen bi ürün anahtarı girdin mi?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • yok girmedim sadece bugün win 7 kurmaya çalıştım starting windows yazısında kaldı bende tekrar win 8 indirdim rufusla yazdırdım gorele28 5 yıl önce
    • Laptopu ilk aldığında Windows kaç vardı ? @gorele28 omercik 5 yıl önce
    • win 8 gorele28 5 yıl önce
    • Windows 8in Home sürümü vardır muhtemelen. Sen Proyu yüklemeye çalışıyorsun. Laptop Home lisansıyla yüklemeye çalıştığın Windows 8 Proyu etkinleştiremez. O yüzden böyle bir uyarı vermiş. Ya Windows 8 Pro lisansı satın alırsın, ya da geri dönüp bilgisayarı aldığında tam olarak hangi sürüm varsa onu kurarsın. @gorele28 omercik 5 yıl önce