Girmekte olduğunuz site tehlikeli uygulamalar içeriyor

Android telefonda bir siteye girmek istediğimde Google Chrome kırmızı bir ekran üzerinde şu uyarıyı veriyor:

Girmekte olduğunuz site tehlikeli uygulamalar içeriyor

Şu anda 917558.com öğesini kullanan saldırganlar cihazınıza zarar verebilecek uygulamalar yükleyebilir, sizden habersiz mobil faturanıza ücretler ekleyebilir veya kişisel bilgilerinizi çalabilir.

Google üzerinde yaptığım aramada bulduğum sonuca tıkladığımda bu uyarıyı alıyorum.

Girmekte olduğunuz site tehlikeli uygulamalar içeriyor ne demek siteye girsem bir sorun olur mu?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Girmekte olduğunuz site tehlikeli uygulamalar içeriyor ne demek?

    Eğer telefondan ya da bilgisayardan bir siteye girmek istediğinizde Chrome tarayıcısı Girmekte olduğunuz site tehlikeli uygulamalar içeriyor uyarısı ile sizi uyarıyorsa o siteye girmeyin.

    Bu girmek istediğiniz sitenin telefon, tablet ya da bilgisayarınıza zarar verebilecek virüs benzeri zararlı kodlar içerdiğinin bir göstergesidir.

    Girmek istediğiniz site daha önceden güvenilir olabilir. Fakat hackerlar tarafından site ele geçirilmiş ve içine zararlı bir kod yerleştirilmiş olabilir.

    Yine bu sayfaya Google aramaları sonucunda ulaştıysanı arama yaptığınız site adı ile girdiğiniz site adının eşleştiğinden emin olun.

    Bazen web siteleri kapanır ve alan adları boşa düşer. Bu durumda bazı kişiler boşa düşen adları alır ve içine zararlı kodlar ekleyebilir. Benim yukarıda verdiğim 917558.com sitesi de buna benzer bir örnek. Aslında Google üzerinde yaptığım aramada daha önce alışveriş yaptığım bir siteyi arattım. Ama sonucunda da site adı ekranda görüdü ve linke tıkladım. Tıkladığım link beni 917558.com adlı bir siteye yönlendirdi ve Chrome bu uyarı penceresini açtı.

    Girmek istediğim site başka bir web sitesine yönlendirilmiş ve bu sitenin içine zararlı kodlar yerleştirilmiş.

    Özellikle telefondan bu tür işlemler yaparken zarara uğramamak için mobil ödemeyi kapattığınızdan emin olun.

    Mobil ödeme sizin bilginiz dışında telefon faturanıza ek ücret yansımasına neden olabilecek bir servistir:  Mobil ödeme nasıl kapatılır? konusundan operatörünüze göre bir seçim yaparak mobil ödemeyi kapatabilirsiniz.

    Google Chrome Girmekte olduğunuz site tehlikeli uygulamalar içeriyor

    Şu anda 917558.com öğesini kullanan saldırganlar cihazınıza zarar verebilecek uygulamalar yükleyebilir, sizden habersiz mobil faturanıza ücretler ekleyebilir veya kişisel bilgilerinizi çalabilir. uyarısı alıyorsanız bu siteye kesinlikle girmeyin.

    hakan hakan (15424)