Gizli dosyaları gösterme

Windows XP, Windows 7, Windows 8,Windows 10 işletim sistemlerinde gizli dosyalar nasıl görüntülenir?

Windows XP işletim sisteminde gizli dosyaları nasıl açarım?

Windows 8 işletim sisteminde gizli dosyaları göster seçeneğini nasıl açarım?

Windows 7 işletim sisteminde gizli dosyaları nasıl açarım?

Windows 10 işletim sisteminde gizli dosyaları göster seçeneğini nasıl açarım?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows XP, Windows 7 ve Windows 8, Windows 10 işletim sistemlerinde gizli dosyaları gösterme seçeneğini aktif etmek için aşağıdaki linklerden sizin işletim sisteminize uygun olanı seçin.

    Tüm Windows işletim sistemlerinde gizli dosyaları gösterme işlemi benzer şekilde yapılır. Ufak tefek değişiklikler olmakla birlikle aşamalar benzerdir.

    Gizli dosyaları açtığınız zaman  masaüstümde desktop.ini gibi dosyalar görebilirsiniz. Bunlar daha önce gizli olduğu için görünmemekteydi.  Buna benzer uzantısı ini, sys gibi olan dosyalar görünür olacaktır.

    Bu dosyalar virüs değildir. Bu sepepten desktop.ini, $RECYCLE.BIN gibi dosya ve klasörleri silmeye çalışmayın.

    cemkara cemkara (4215)