Gizli numaradan arama nasıl yapılır?

0

Vodafone gizli numaradan arama nasıl yapılır?

Turkcell gizli numaradan arama nasıl yapılır?

Türk Telekom (Avea) gizli numaradan arama nasıl yapılır?

murat murat (12217)
4 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Gizli numaradan arama nasıl yapılır?

  Telefon numaranızı gizleyerek arama yapmak mümkündür. Telefon numaranızı gizlediğinizde karşı tarafta telefon numaranız yerine arayan Private Number  veya Özel Numara olarak görünür. 

  Gizli numaradan arama iki farklı şekilde yapılır. İlk yöntemde tamamen numaranızı gizli yaparsınız bu durumda hangi numarayı ararsanız arayın aramanız özel numara olarak görünür. Bu işlemi operatörünüzün müşteri hizmetleri üzerinden ya da web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Diğer yöntem ise numaranız görünüyorken sadece aramak istediğiniz tek bir numara için gizli numaradan arama yapabilirsiniz.

  Gizli numaradan aramanın bazı dezavantajları da vardır. Örneğin aradığınız kişi gizli numaradan gelen çağrılara telefonunu kapatmış olabilir. Bu durumda gizli numaradan arayan kişi karşı tarafın gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmediğine dair bir uyarı dinler. Yapılan Gizli numaradan arama karşı tarafın ekranına düşmez, karşı taraf bu durumdan haberdar olmaz.

  Gizli numaradan arama için aranacak telefon numarasının başına #31# koyulmalıdır. Aranacak numara 0555 55 55 olsun. Bu numarayı gizli numaradan aramak için #31#05555555 şeklinde aramak gerekir. Bu şekilde gizli arama yaptığınızda karşı taraf eğer gizli numaradan aramalara izin verdiyse ekranında Özel Numara yazacak, sizin telefon numaranız görünmeyecektir.

  Tüm operatörler için yani Turkcell, Vodafone, Türk Telekom için #31# arama şekli geçerlidir. Bunun dışında numaranızı tamaman gizli yapmak yöntemi her operatörde farklıdır ama genelde Müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.

  Turkcell gizli numaradan arama, numaramızı tamamen gizli yapma:

  Turkcell.com.tr  gidin ve Turkcell şifrenizle giriş yapın. "Hesabım"  sayfasının sol kısmında yer alan ​​"Ayarlarım" seçeneği altında yer alan "Çağrı Ayarlarım" sayfasından numara gizleme/gösterme işlemini yapabilirsiniz Bu ayarı açtığınızda artık aradığınız herkes gizli numaradan çağrı alacaktır

  Dilerseniz müşteri hizmetlerini arayarak da telefonunuzu gizli yapabilirsiniz. Turkcell müşteri hüzmetleri numarası 532'dir. Diğer operatörlerden veya sabit hatlardan arayanlar için Vodafone müşteri hizmetleri numarası  0 (532) 532 00 00

  Vodafone gizli numaradan arama, numaramızı tamamen gizli yapma:

  Vodafone telefon numaranızı gizli yapmak için Vodafone GSM abonelik sözleşmesi'ni doldururken ilgili bölümde ya da daha sonra Vodafone Müşteri Hizmetleri'ni arayarak telefon numaranızı gizleyebilirsiniz. Vodafone müşteri hüzmetleri numarası 542'dir. Diğer operatörlerden veya sabit hatlardan arayanlar için Vodafone müşteri hizmetleri numarası  0 (542) 542 00 00

  Turk Telekom (Avea) gizli numaradan arama, numaramızı tamamen gizli yapma:

  Türk Telekom telefon numaranızı gizli yapmak için Türk Telekom (avea) GSM abonelik sözleşmesi'ni doldururken ilgili bölümde ya da daha sonra Avea Müşteri Hizmetleri'ni arayarak telefon numaranızı gizleyebilirsiniz. Türk Telekom / Avea müşteri hüzmetleri numarası 444 1 500'dir. 

  Gizli Numaradan Arama Ücretli mi?

  Gizli numaradan arama yapmak ek bir ücrete tabi değildir. Yani gizli numaradan arama yapmak ücretsizdir. 

  murat murat (12217)
  4 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol