Gizli sekme ne ise yarar?

Google chrome da veya baska bi tarayicadaki gizli sekmeler ne ise yarar?Gizli sekmeden girilince telefona veya bilgisayara cerez ,data dosyasi kaydedilir mi?

barbaros barbaros (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tarayıcılardaki Gizli Sekmeler kullanıcıların girdiği sitelerin ardından arkasında hiçbir iz bırakmamasını amaçlar.Tarayıcılardaki Gizli Sekmeler bu amaç için oluşturulmuşlardır.

    Tarayıcı üzerinde Gizli Sekme ile herhangi bir siteye giriş yaptığınızda;

    • Girdiğiniz siteye ait parola,dosya,video,fotoğraf gibi hiçbir veri önbelleğe dolayısıyla bilgisayarınıza kaydedilmez.
    • Girilen siteler kaydedilmez.

    Gizli Sekme ile gezdiğiniz siteler bilgisayarınızda bir iz bırakmaz, bir nevi o siteye hiç girilmemiş gibi kabul edilir.Ancak bu değildir ki Gizli Sekme sizin gizliliğinizi tamamen korur.Gizli Sekme sizin gizliliğinizi Bilgisayar tarafında korur evet, ama siz Gizli Sekme ile yasadışı bir siteye girerseniz, yasal sorumluluklarınız aynen devam eder.

    ismailsarp ismailsarp (6010)