Gizli simgeleri göster bölümünde bir simge kendiliğiden kayboluyor

Windows 10 görev çubuğunda Gizli simgeleri göster yaptığımda simgeler ekrana geliyor. Farenin imlecini ne olduğunu merak ettiğim simgenin üzerine götürüyorum. Simge kendiliğinden kayboluyor. Ne olduğunu anlayamıyorum. Sonra tekrar geri gelmiyor. Bu bir virüs olabilir mi?

alivecan alivecan (337)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu durum zaman zaman benim de başıma geliyor. Bende olan şey şu: Bir uygulamayı, çalışan bir uygulamayı, görev yöneticisinden sonlandırdığımda, bahsettiğin alandaki yani gizli simgeleri gösteri tıkladığın alanda görünen çalışan uygulamalarda simge kalıyor. Mouse imlecini üzerine götürdüğümde kayboluyor.

    Sende de durum bu olabilir. Hata veren, kapanan bir uygulamanın simgesi orada kalıyordur. Fareyi üzerine götürdüğün zaman o simge oradan kaybolur. Bu bilgisyarında  virüs veya zararlı yazılım var demek değil.

    Bilgisayarını yeniden başlat. Hiç bir işlem yapma. Simge orada duruyor mu kontrol et. Eğer simge orada duruyorsa fareyi üzerine götürdüğünde adını görebilirsin.

    hakan hakan (15409)