Global.asax - Bu isteği yerine getirmek için gereken bir kaynağın ayrıştırılması sırasında hata oluştu

Merhaba arkadaşlar bir adet global.asax ım var projemde ama inherit kısmında projemin ana yerini gösteriyorum. Başka bir kısmı daha var onu da başka bir global.asaxla  miras göstermek istiyorum ama item olarak eklemeye çalışınca eklemiyor. Bulamıyorum onu. Neden görünmüyor acaba? Bide tek globalda iki inherit verebilir miyim?

Çünkü şu hatayı alıyorum;

Açıklama: Bu isteği yerine getirmek için gereken bir kaynağın ayrıştırılması sırasında hata oluştu. Lütfen aşağıdaki özel ayrıştırma hatası ayrıntılarını gözden geçirin ve kaynak kodunuzu uygun biçimde değiştirin.

Ayrıştırıcı Hata İletisi: 'Pepsa.Global' türü yüklenemedi.

Kaynak Hatası:

Satır 1:  <%@ Application Codebehind="Global.asax.cs" Inherits="Pepsa.Global" Language="C#" %>

Kaynak Dosya: /global.asax    Satır: 1

caglacaglar caglacaglar (5)
6 yıl önce sordu

  • global.asax özel bir dosyadır. Bu dosya ile ne tür bir işlem yapmak istiyorsunuz? Bunu belirtirseniz iyi olur. Bana yanlış bir yol izliyorsunuz gibi geldi. alattin 6 yıl önce
  • Alattin bey seo çalışmasında kullanıyorum global asaxı şimdiye kadar sıkıntı çıkarmamıstı bu yaptığım sey caglacaglar 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Sen global.asax dosyasını başka bir projeden mi aldın?

Senin Global.asax dosyan Pepsa.Global türünden inherit etmeye çalışıyor. Fakat bulamıyor.

  1. Global.asax dosyanı sağ tuşla tıkla
  2. View Markup seçeneğini seç.
  3. Burada Inherits="pepsa.global"  satırını göreceksin.
  4. Sonra global.asax dosyası çift tıkla burada burada namespace göreceksin. namespace Pepsa mı?

İşe yaramazsa başka bir şey daha önerebilirim.

alattin alattin (16999)
6 yıl önce cevaplandı

  • Tamamdır alattin bey yardımınız için teşekkürler bu değil ama çok bnzer bir şekilde isim yanlışlığından sıkıntı çıkarıyormuş caglacaglar 6 yıl önce