GM 5 PLUS şarjda açılıyor fakat fişini çekince çat diye kapanıyor

Öncelikle merhabalar değerli uzmanim.net üyeleri ve adminleri general mobile 5 plus bir telefonum var içini açmıştım batarya metal kapağını falan söktüm bataryanin markasina bakacaktim (telefoncuya vermistim bataryasi olmustu) ardindan markanin çok dandik olduğunu gördüm tam toplayacaktim telefonu anakarttaki soketten çıktığını gördüm batarya soketinin sonra geri taktim fakat cihaz açılmadı şarjda açılıyor sizce sorun bataryada mi?? Bataryadaysa yeni batarya alacağım

uzmancavus77 uzmancavus77 (3)
7 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şarjda açılıyorsa sorun yüksek ihtimalle bataryadadır. Bataryanın temas ettiği pinleri de mutlaka kontrol etmelisin. Temas ettiği noktalarda bir temassızlık, kopma vs olmasın.

    Bataryanın temas ettiği pinleri kontrol et. Onların anakart bağlantılarını da gözünle kontrol et. Bir kopma, lehim sorunu yoksa batarya tamamen ölmüş demektir.

    hakan hakan (15424)
    7 ay önce cevaplandı