GM 8 sıfırlama nasıl yapılır? General Mobile GM 8 hard reset nasıl atılır?

GM 8 sıfırlama

GM 8 hard reset nasıl yapılır?

General Mobile GM 8 format atma

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    General Mobile GM 8 nasıl format atılır?

    General Mobile GM 8 telefonunuza hard reset (format) atmak istiyorsanız, aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın.

    1. Öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın, kapandığından emin olun.
    2. Telefon kapalıyken ses açma (+) ve açma - kapama (güç) tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu açın.
    3. Android logosu geldiğinde tuşları bırakabilirsiniz.
    4. Bir sonraki ekrana geçmek için ses açma (+) tuşuna bir defa basın. Android Recovery ekranı gelecek.
    5. Recovery ekranı geldiğinde ses kısma (-) tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset yazısının üzerine gelin ve telefonun güç tuşuna bir defa basın. İşlemin bitmesini bekleyin.
    6. Sonra yine Recovery ekranındayken ses kısma (-) tuşu yardımıyla Wipe Cache Partition yazısının üzerine gelip bir defa güç tuşuna basın.
    7. Son olarak Reboot system now seçeneğinin üzerindeyken de bir defa güç tuşuna basın ve telefonun açılmasını bekleyin.

    Telefon açıldığında fabrikadan nasıl çıktıysa aynen o haline gelecektir.

    General Mobile GM 8 format işlemini yapmadan önce şunlara dikkat etmelisiniz:

    • Android'in frp (factory reset protection - sıfırlama koruması) özelliğinden dolayı telefona format attıktan sonra, daha önce telefonda açık olan bir Gmail hesabını telefona girmeniz gerekecek. Aksi halde telefonunuzun kurulumunu yapamazsınız.
    • Bütün veriler (rehber, fotoğraflar, videolar..) silineceği için, yedek almayı lütfen unutmayın.
    • SD kartınız varsa, silinme riskine karşın format atmadan önce çıkarın.
    omercik omercik (9418)