Gmail'de gönderilen mail nasıl geri alınır?

Gönderilen mail nasıl geri alınır?

Gmail ile gönderilen mailler nasıl geri alınır?

Gönderilen mesaj nasıl iptal edilir?

Gmail ile gönderilen mesaj nasıl geri çekilir?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Gmail'de gönderilen mail nasıl geri alınır?

    Gmail sunduğu bir hizmet ile gönderilen mailleri belirli bir sürede geri çekmenizi sağlıyor.

    Gmail üzerinden maili yanlış kişiye mail gönderdiğinizde, maili geri çekme için belirli bir süre tanımlayabiliyorsunuz.

    Gmail ile maili geri alma süresi 5, 10, 20, 30 saniye olabilir. Örneğin maili gönderdikten sonra 30 saniye içinde maili geri alabilirsiniz.

    Gmail mail geri alma ayarları nasıl yapılır?

    Gmail mail geri alma özelliğini kullanabilmek için öncelikle Gmail üzerinden mail geri çekme özelliğin aktif etmelisiniz. Gmail üzerinde bu özellik Göndermeyi geri al olarak adlandırılır.

    Göndermeyi geri al aktif etmek için;

    1. Gmail ayarlar bölümüne girin. Gmail ayarlar bölümü Gmail içinde sağ üst köşede Gmail Ayarlar simgesi ile gösterilir.
    2. Gmail ayarlar bölümünde Göndermeyi geri al bölümünü bulun ve karşısındaki değeri 30 saniye olarak ayarlayın.
    3. Ayarlar sayfasının en alt bölümüne inin ve Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayın.

    Bu ayar ile gönderileri artık geri alabileceksiniz.

    Gmail gönderilen mail nasıl geri alınır?

    Göndermeyi geri al ayarını aktif ettikten sonra; gönderilen mailin üst bölümünde sarı renkli bir zemin üzerinde İletiniz gönderildi. Geri al İletiyi göster uyarısı 30 saniye boyunca gösterilecektir.  Geri al tıklanırsa mailiniz geri alınacaktır.

    Gmail mail geri alma nasıl çalışıyor? Maili geri almadan önce karşı taraf maili  okuyabilir mi?

    Diyelimki siz maili gönderdiniz karşı taraf da mailin başında bekliyor, siz geri almadan 30 saniyede okuma şansı var  Maili geri alma denilen bir işlem yok aslında. Siz 30 saniye olarak ayarladığınızda gönderdiğinz mail Gmail sunucusunda bekletiliyor.  Bu bekleme siz 20 saniye olarak ayarladıysanız 20 saniye oluyor.  Mailiniz süre dolduğunda gönderiliyor.

    Yani sonuç olarak aslında maili geri almıyorsunuz. Sadece gönderim süresinin üzerine 5,10,20, 30 saniye gibi bir zaman ekleyerek maili sunucuda bekletiyorsunuz.

    Gmailin gönderilen mail geri alma özelliği özellikle hatalı, yanlış kişilere gönderilen mailleri sonradan fark eden kullanıcılar için oldukça güzel bir özellik.

    murat murat (12492)