Gmail'de silinen emailler nasıl geri alınır?

Gmail'de silinen mailleri geri almak mümkün mü?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Gmail'de silinen emailler nasıl geri alınır?

    Gmail'de silinen emailleri geri almak mümkündür. Gmail'de silinen emailler çöpe gider.

    Gmailde silinen emailleri geri almak için şu yolu izleyebilirsiniz.

    1. Gmail'e giriş yapın.
    2. Normalde Çöp kutusu sol menüde görünmez. Görünmesi için farenizi Taslaklar üzerine götürün.
    3. Diğer menüsü varsa tıklayın. Bazen bu menü açık gelir.
    4. Açılan yeni menüden Çöp kutusunu seçin.
    5. Geri almak istediğiniz maili seçin.
    6. Daha sonra Taşı simgesini tıklayın (Ünlem işaretinin sağındaki klasör simgesi)
    7. Taşınacak klasör olarak Gelen Kutusunu seçin.
    8. Mailiniz artık gelen kutusunda yerini alacaktır.

    Gmail'de silinen emailler bu şekilde geri alınabilir. Fakat Çöp Kutusu’nda 30 günden fazla bekleyen mailler otomatik olarak silinir.

    Eğer Çöp kutusuna gidip, çöp kutusunu boşalt derseniz artık Gmail emaillerinizi geri alamazsınız. Gmail verilerinizi kalıcı olarak siler. O yüzden çöp kutunuzu boşaltırken dikkatli olun.

    Gmail sunucu taraflı bir uygulama olduğu için internetten bulacağınız programlar ile kesinlikle silinen emailleri geri alamazsınız. Bunu unutmayın.

    murat murat (12492)