Gmail'de silinen mailler geri gelir mi?

Herhangi şirket ve yönetici maili kullanmıyorım google ın bu kişilerin emaillerini kurtarabildiğini biliyorum ancak kişisel mailler üzerinde böyle bir hizmeti var mıdır yaklaşık 2 saat önce kalıcı olarak çöp kutusundan sildiğim maillerimi kurtarmak istesem mümkün müdür? Şimdiden Teşekkürler

23723723723 23723723723 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    • Ne yazık k 23723723723 5 yıl önce
    • yeterli değil 23723723723 5 yıl önce
    • indirmediğimi ve başka bir cihazdan sildiğimi ve gönderdiğimi söylemeyi unuttum 23723723723 5 yıl önce
    • Yorumda yazdıklarından bir sey anlaşılmıyor. E-mailleri çöp kutusundanda sildiğinı belirttigin PC'de Recuva programını calistirirsan kurtarabilirsin. Fakat elini çabuk tutmalısın. Zira gecikirsen diskte üzerine yeni yazımlar olur ve kurtarmak istediklerin kurtarılamaz hale gelebilir @23723723723 temmuz 5 yıl önce
    • Hocam PC'nin çöp kutusundan değil, Gmail'in kendi çöp kutusundan silmiş. Yani sunucu tabanlı bir işlem yapılmış. Burada Recuva veya herhangi bir veri kurtarma yazılımı işe yaramayacaktır. omercik 5 yıl önce
    • Zormuydu bu şekilde yazmak ve sormak :( Neyse, kolay gelsin @23723723723 temmuz 5 yıl önce

    Gmail çöp kutusunda da kalıcı olarak silmişsin.

    Senin de bildiğin üzere sunucu üzerinden indirilmeden yapılan kalıcı silme işlemleri doğrudan gmail veritabanında gerçekleşir. Google bunları kurtatmak için ek bir yol sunmuyor. Normal kullanıcı için sunması da mantıklı olmaz zaten.  Bunun için çöp kutusu var. Böyle bir özellik olsaydı çöpten silinenleri kurtarma, çöpten silinenlerin gittiği kutudan silinenleri kurtarma gibi sonsuz bir döngü gerekirdi.

    Bu sebepten bu mailler geri alamazsın.

    hakan hakan (15409)