Gmail Hesabı Çalınabilir mi?

Gmail hesabını korumak için ne yapmalıyım? İki adımlı doğrulama falan açık ama mesela millet gmail adresimi biliyor.Hesap hacklenebilir mi? (Böyle derken amacım korumak için başka bir yollarda varmı?)

selocan787 selocan787 (107)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    gmail hesapları kolay kolay kırılamaz çalınamaz mutlaka kullandığın bir telefon numarası ekle sık sık gir

    şifreni siteye kaydetme kaydet uyarısına hayır de Hesaplrınıza ayrı şifreler kulanın kolay gelsin

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

      Her hesap olduğu gibi Gmail hesabı da hacklenebilir.

      Burada hesap güvenliğini sağlamak sana düşüyor. Gmailden gelmiş gibi görünen mailleri açarken dikkat et. Gerçekten Gmail veya Google'dan mı geliyor bundan emin olmalısın. Bu maillerin içindeki linkleri tıklama.

      Gmail hacklenmez ama sen hacklenirsen Gmail hesabın da gider.

      Bilgisayarına crack uygulama yükleme, güvenilir olduğundan emin olmadığın yerden uygulama yükleme. Bilgisayarını sürekli güncel tut.

      Gmail hesabını kaydeben kişilerin çoğu bilgisayarına  keylogger benzeri yazılımları bulaştıran kişilerdir.

      Son olarak email şifreni kompleks tut. ^345/()xDa? gibi büyük küçü harf,sayılar ve özel karakterlerden oluşsun.

      hakan hakan (15394)