"Gmail pil kullanıyor" uyarısı tamamen nasıl kapatılır?

Huawei telefonumda Android 8 yüklü bazen üstte "Gmail pil kullanıyor" diye bildirim çıkıyor ve o hiç gitmiyor bu beni rahatsız ediyor.

Bu Gmail pil kullanıyor uyarısını nasıl kapatabilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Gmail pil kullanıyor" uyarısını kapatmanın çok kolay bir yolu var. Her ne kadar kötü bir şey olmasa da sürekli orada durması rahatsız edici olduğundan dolayı sizleri bu durumdan kökten kurtaracak kesin çözümü paylaşacağım.

    "Gmail pil kullanıyor" uyarısı tamamen nasıl kapatılır?

    Ben Android 8 yüklü Huawei Honor 9 Lite kullanıyorum. Şimdi adım adım bu tarz uyarıları tamamen kapatacağız.

    1. Adım: Öncelikle "Pil kullanıyor" yazısına dokunun ve basılı tutun.

    2. Adım: Basılı tuttuğunuzda karşınıza "DİĞER AYARLAR" diye bir seçenek gelecek. Şimdi buna tıklayın.

    android bildirim ayarları

    3. Adım: Android'in pil tüketen uygulamalarla alakalı bildirim alma ayarına yönlendirileceksiniz. Bu bölümden "Bildirimlere izin ver" seçeneğini kapatın.

    android uygulama pil kullanıyor kapatma

    4. Adım: İşlem bu kadar. Artık hiçbir zaman telefonunuzda ".... pil kullanıyor" diye bildirim görmeyeceksiniz.

    "Bildirimlere izin ver" seçeneğini kapatarak ne yapmış oldum?

    Telefonunuzun pil tüketen uygulamaları kullanıcıya bildirime özelliğini kapatmış oldunuz. Yani telefonunuza "bana bataryamı kullanan uygulamaları gösterme knk" demiş oldunuz. Onun dışında başka hiçbir şey kapatılmadı.

    Neden "Gmail pil kullanıyor" uyarısı çıkıyor?

    Çünkü Android 8 Oreo ile beraber telefonlarımız, bataryaya çok yüklenen uygulamaları bize bildirmeye başladı. Aslında kötü bir şey değil hatta iyi bir şey çünkü o uygulamanın bataryaya çok yüklendiğini anlamış oluyoruz ve istersek uygulamayı kapatıyoruz. Ama insan "istediğim uygulamayı kullanamicaksam niye aldım bunu" diye düşünmeden edemiyor.

    Zaten bu uyarıyı kapatmanızın hiçbir zararı yok merak etmeyin. Kapattınız diye 1 gün giden şarjınız yarım güne kesinlikle düşmez.

    omercik omercik (9418)