Gmail SMTP ayarları nedir? - 2018

Gmail mail sunucularına ait SMTP ayarları nasıldır?

Gmail smtp sunucusu nedir?

Gmail SMTP portu nedir?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Gmail mail sunucularına ait SMTP ayarları

    Google'ın ücretsiz bir hizmeti olan Gmail mail için kullanılan en yaygın servislerden biridir. Gmail smtp ayarları Outlook, Thunderbird gibi bir email istemci kullanıldığında gerekli olacaktır.

    Gmail Smtp ayarları şu şekildedir:

    • Gmail SMTP sunucu adresismtp.gmail.com.
    • Gmail SMTP kullanıcı Adı:  sizin gmail adresiniz (uzmanim*net@gmail.com) gibi
    • Gmail SMTP parolası: Sizin Gmail parolanız
    • Gmail SMTP port (SSL): 465. (güvenli bağlantı için
    • Gmail SMTP TLS/SSL Gerekli: Evet

    Yukarıdaki Gmail SMTP ayarları ile mail göndermek mümkündür. Bu ayarlar hem email istemci yazılımları hem de özel scripler için geçerlidir.

    alattin alattin (16984)