GNU General Public License nedir?

PC için ücretsiz Windows'ta çalışan program yazıp bunu program sitelerinde paylaşacağım.

Uygulama için internetten bir icon buldum fakat bu iconun lisansında "General Public License" açıklaması var.
Bu ne anlama gelir, programımda özgürce kullanabilirmiyim herhangi bir telif hakkı istenirmi?

muvel muvel (332)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bildiğim kadarı ile paylaşayım: General Public License sahibi bir görseli veya uygulamayı özgürce kullanabilirsin, değiştirebilir ve dağıtabilirsin. GPL bununla ilgili seni özgür bırakır. Herhangi bir sorun yaşamazsın. GPL lisansı kullananan bileşenler kullandığında senin geliştirdiğin yazılımında GPL lisansı ile dağıtılması gerekiyor.  GPL lisanslı bir bileşen kullanıp gelişirdiğin bir yazılımı satabilir misin? Evet bunu yapabilirsin.

    alattin alattin (16999)