God of War Version Not Supported - You need at least D3d_feature_level_11_1 hatasının çözümü nedir?

PC için God of War PC indirdim e kurdum. Oyunu çalıştırmak isediğimde Not Supported - You need at least D3d_feature_level_11_1 hatası alıyorum. Not Supported - You need at least D3d_feature_level_11_1 hatasının çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    God of War Version Not Supported - You need at least D3d_feature_level_11_1 hatasının çözümü için şunları yap:

    D3D_Feature_Level 11_1 Hatasının sebebi şu: God Of War PC eski ekran kartlarında çalışmıyor.  Minimum sistem gereksinimlerinde minimum Feature_Level 11_1 istiyor. Fakat bunun bir çözümü var.  D3D Feature Level 11_1 hatasının çözümü için DXVK'ya ihtiyacın var. DXVK bir tür uyuymluluk katmanı.

    1. Şu adrese git: https://github.com/doitsujin/dxvk/releases
    2. Aşağıya doğru dxvk-1.9.3.tar.gz göreceksin bu dosyayı indir.
    3. Bu dosyayı açmak için 7zip gibi bir uygulamaya ihtiyacın olacak. Farklı formatta sıkıştırılmış bir dosya bu. 7 Zip buradan indirip kurabilirsin: https://www.7-zip.org/
    4.  Sıkıştırılmış dosyayı açtığında x32 ve x64 olarak iki klasör çıkacak karşına.
    5. x64 içindeki tüm dosyaları  God of War kurulum klasörüne kopyala. Klasörü değil içindeki dosyaları kopyalayacaksın. Yani şu dosyaları
      d3d10.dll
      d3d10core.dll
      d3d10_1.dll
      d3d11.dll
      d3d9.dll
      dxgi.dll
    6. İşletim sistemin 32 bitse bu işlemi x32 klasörü için yap.
    7. Daha sonra  God of War oyununu aç. Sorun çözülmüş olacaktır.

    God of War Version Not Supported - You need at least D3d_feature_level_11_1 hatasının çözümü için bu adımları uygulayabilirsin.

    murat murat (12492)