Godady'den alınan domain adınız ve hosting üzerinde wordpress blog nasıl açılır?

Doğrudan wordpress olarak sunulan hizmetleryerine domain adı ve hosting alarak başlamak istedim, birden fazla domain adı altında yakın arkadaşlarım için de farklı siteler açmayı planlıyorum. Ancak, daha blog aşamasında takıldım.

mytayf mytayf (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Doğrudan godaddy üzerinden Wordpress hosting almasıysanız ve normal hosting aldıysanız, Wordpress kurummu için şu yolu izleyin:

    1. Godaddy Paneline giriş yapın.
    2. Hosting Sekmesinde Launch tıklayarak hosting hizmetine erişin.
    3. Plesk kurulumu işlemini başlatın.
    4. Plesk kurulumu bittikten sonra karşınıza Websites & Domains sayfası açılacaktır.
    5. Install Applications tıklayın.
    6. Arama bölümüne WordPress yazın ve arama sonucunda karşınıza gelen Worpress arama sonucunun yanındaki Install yazan yerin yanındaki küçük ok işaretini tıklayın ve Custom Install seçin.
    7. Specify the location where this web application should be installed  yazan bölümdeki uzmanim.net/wordpress ifadesindeki wordpress'i silin.
    8. Daha sonra alt bölümde bir kullanıdı adı ve parola belirleyin.
    9. Install'ı tıklayın.

    Godaddy Plesk hosting de Wordpress kurulumu yukarıdaki işlemleden oluşuyor.

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

      Hızlı dönüşünüz ve net cevabınız için çok teşekkür ederim, herkes adına!

      mytayf mytayf (1)