Gönderdiğim mailler 1 saat ileri bir zamanda gönderilmiş gibi görünüyor. Nasıl düzeltirim?

Bilgisayarda Outlook kullanıyorum. Bilgisayarın saati doğru. Fakat email gönderim saatim farklı görünüyor. Yani ben aaat13:00'da email gönderdiysem karşı tarafta bu 14:00'da gönderilmiş olarak görünüyor.

Aynı şekilde mail aldığımda da gelen mailler ileri bir saatte gönderilmiş gibi görünüyor. Mesla benim saatim 13:00'sa gelen mail 12:00'da gelmiş gibi görünüyor.

Sorunun sebebi ne olabilir?

ceyda ceyda (312)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen bilgisayarın Saat dilimi yanlış olduğu için böyle oluyor. Eğer Windows 7 gibi bir sistem kullanıyorsan Saat dilimini UTC +3 olarak ayarlaman lazım. Windows 7'de UTC +2 Istanbul yazar. Bunu seçmemelisin.

    Windows 7 için saat dilimi değiştirme:

    1.  Bilgisayarının sağ alt köşesindeki saat simgesini tıkla.
    2. Saat ve Tarih ayarlarını değiştir seçeneğini tıkla.
    3. Saat Dilimini değiştir'i tıkla.
    4. Açılan pencereden UTC +3 Bağdat seçebilirsin. Veya bunun için Windows 7 güncelleştirmesi var onu yükleyebilirsin. Windows Update üzerinden güncellemeyi alabilirsin.

    Windows 10 için saat dilimi değiştirme:

    1. Köşedeki saati sağ tuşla tıkla ve açılan pencereden Tarih / Saat ayarla'yı seç
    2. Açılan pencereden saat dilimi bölümünde UTC +3 Istanbul'u seç.

    Şimdi mail göndermeyi ve almayı deneyebilirsin sorun düzelmiş olacaktır.

    Eğer hâlâ mail gönderim ve alım saatleri hatalı görünüyorsa, mail sunucusunun tarih ve saatinde sorun olabilir. Bunu da mail hizmetini aldığınız yer ile görüşerek düzeltebilirsin.

    hakan hakan (15424)