Göndereceğim Kodda Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı. Hatası Alıyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim

        public ActionResult Insert(IletisimVM vm)
        {
            İletisim ılet = new İletisim()
            {

                KaydırıcıID = vm.KaydırıcıID,
                Telefon = vm.Telefon,
                Email = vm.Email,
                Instagram = vm.Instagram,
                AdminID = ((SessionContext)Session["SessionContext"]).ID

            };
            var a = ((SessionContext)Session["SessionContext"]).KullaniciAdi;
            service.IletisimService.Insert(ılet);
            return Redirect("/Adminİletisim/Index");
        }

kullanici694399 kullanici694399 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı." bu çok genel bir hatadır.

    Sanırım Session ile aldığın değerler boş geliyor. Buralara breakpoint ekle ve değer gliyor mu gelmiyor mu kontrol et. Muhtemelen session üzerinden null değer dönüyor.

    alattin alattin (16999)