Google 2FA Authenticator kullanırken SMS ücreti öder miyim?

Arkadaşlar ben bir sitede aktif olan 2FA güvenliği telefonumda google authenticator ile aktif ettim. Bilgisayarıma virüs, trojan girer emeklerim boşa gider diye. Siteye girerken telefonumdaki google authenticator uygulamasına şifre geliyor.O şifreyi girince siteye sorunsuz girebiliyorum. Buraya kadar sorun yok. Size sorum şu: Cep telefonuma gelen şifre sms ücretlendirmesine tabi midir? Yani bana maddi bir zarar veriyor mu?

sapphire sapphire (66)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ödemezsin, uzun zamandır kullanıyorum SMS yoluyla gelenden ücret alınmıyor. Uygulaması da var. Steam Guard kodları içinde geçerli, SMS ücreti alınmıyor ek olarak belirtmek istedim.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      Ben de  google authenticator kullanıyorum. SMS yollamıyor. Uygulama içinde kodları gösteriyor.  SMS'ten kastın gösterilen kodlarsa bunlar ücretsiz. Herhangi bir ücret ödemiyorsun.

      alattin alattin (16984)