Google 502 hatası

Bugün Google'a girmek istediğimde pek çok kez aşağıdaki gibi bir hata ile karşılaştım

502. That’s an error.

The server encountered a temporary error and could not complete your request.

Please try again in 30 seconds

Başka sitelerde sorun yok. Facebook ve twitter'a girebiliyorum. Fakat google sitesine girmek istediğimde 502 hatası veriyor. Sebebi ne olabilir?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hata kodu 502 sunucu taraflı bir hatadır. Yani sizden kaynaklanan değil Google'ın kendi sunucularından kaynaklanan hata kodudur.

    Anlamı da sunucuda geçici bir hata olduğudur. Yani birkaç dakika sonra tekrar denediğinizde sorun düzelmiş olabilir.

    İşin ilginç tarafı ben de bugün Google'a girmek istediğimde ve bir kez de Youtube girmek istediğimde 502 Error sayfası ile karşılaştım. Google'da özellikle bugün 3-4 defa 502 hatası karşıma çıktı. Sanırım google sunucularında geçici bazı sorunlar var.

    Daha ilginç olanı da Chrome ile 502 hatası alırken Firefox ile girmek istediğimde Google'ın açılması.

    Tabi Google'ın binlerce sunucusu olduğunu unutmamak lazım. O an bağlanmak istediğiniz sunucuda bir hata olabilir.

    Sonuç olarak 502 hatası geçici bir sunucu hatasıdır. Birkaç dakika sonra düzelecektir. Sizin yapabileceğiniz bir işlem yok.

    Düzenleme: Google DNS sunucusu kullanıyorsanız  bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz
    Aşağıdaki size uygun olan linkden DNS sunucunuzu değiştirebilirsiniz. Yandex DNS leri 502 hatası vermeden kullanıyorum şuan.

    DNS sunucuları değiştirebilirsiniz:

    En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir?

    Android cep telefonlarda ve Android Tabletlerde DNS nasıl değiştirilir?

    iPhone DNS değiştirme

    iPad DNS değiştirme

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      502 hatası Youtube, Gmail gibi diğer Google servislerinde de alınabilir. 502 hatasının sebebi sunucu geçici olarak hizmet veremiyor demektir.

      Hizmet verememe sebebi o an erişmek istediğiniz Google, Youtube, Gmail sunucusundaki aşırı yogunluk veya sunucudaki teknik bir sorundur.

      502 hatasında sizin, veya hatayı alan benim gibi diğer kullanıcıların yapabileceği tek şey daha sonra Youtube, Gmail veya Google'a tekrar girmeyi denemek olacaktır.

      Panik yapmayın, sorun sizde veya internet bağlantınızda değil. Google, Youtube veya Gmail'de.

      hakan hakan (15394)