Google'a girdikten sonra bağlantı hatası ve "proxy adreslerini kontrol edin" sorunu nasıl çözülür?

Google'ı açıyorum ama sonrakı işlemleri yapamıyorum. Ya bağlantı hatası ya da internet bağlantısı yok yazıyor. Proxy adreslerini kontrol ediniz uyarısı veriyor. Kenardaki ayarlar kısmından yerel ağ ayarlarını kontrol ettim. Yerel ağınız için bir proxy sunucu kullanın kısmında zaten tik yoktu.

Sonra ağ ve paylaşım merkezinden Bağlantılar > Özellikler > Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP) yazan yerden de "otomatik IP adresi al" dedim. DNS adreslerini 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaptım ama yine düzelmedi. Başlat menüsünden gpedit.msc ve regedit ayarlarını da denedim yine olmadı.

kullanici742578 kullanici742578 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer internet bağlantında bir problem yoksa (Ağda diğer PC, telefon, tablet gibi cihazlar intenete bağlanabiliyorlarsa) problemli PC'de internet ağ bağdaştırıcını ve tarayıcılarını sıfırla, düzelecektir (Eğer sıfırlama problemi yaşarsan bunları kaldırma ve yeniden yükleme yoluna gidebilirsin).

    temmuz temmuz (12505)