Google App 32 bit virüs mü?

Merhaba arkadaşlar resimde göründüğü gibi gereğinden fazla gereksiz CPU harcıyor bazen %70 lere çıkıyor bu nedir nerden gelmiştir bunu nasıl silebilirim?

mfkaslan66 mfkaslan66 (3)
6 yıl önce sordu

  • İşlemi sağ tuşla tıkla ve dosya konumunu aç'ı seç Dosya adı ne görünüyor? murat 6 yıl önce
  • @murat C:\Users\15\AppData\Roaming dosya yolunda Google Chrome.exe isminde mfkaslan66 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

İnternette Viki'de Şöyle tanımlanıyor:

Google tarafından abonelik tabanlı olarak sunulan, bulut bilişim verimliliği ve iletişim ve iş birliği sistemi araçları ve yazılımıdır.

Anlaşılıyorki bu önemsiz birşey sağ tıklayıp görevi sonlandır deyin, başlangıç kısmından bunu bulup Sağ tıklayıp Devre Dışı bırak deyin ve PC yi yeniden başlatın böyle birşey gelecekmi diye.

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce cevaplandı

Normalde Google Chrome dosyası olan Chrome.exe Şu yolda bulunur:
64 bit sistemler için
C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application
32 bit sistemler için
C:\Program Files\Google\Chrome\Application

Çalıştırılabilir dosya adı da chrome.exe dir.

C:\Users\15\AppData\Roaming  dosya yolunda Google Chrome.exe dosyası bana şüpheli dosya gibi göründü. Bir malware olabilir. Bu dosyayı taratıp tarama sonucunu buraya yazar mısın?

Dosyayı taramak için şu adresi kullan: https://uzmanim.net/virustarama

Tarama sonucunda çıkan rapor linkini buraya yazsan yeter.

murat murat (12492)
6 yıl önce cevaplandı

  • 344 mb bir dosya olduğu için tarayamıyor sanırım sürekli zaman aşımı hatası veriyor ayrıca direk silme işlemi yapıyorum aynı saniyede tekrar üretiyor mfkaslan66 6 yıl önce
  • 344MB mı? Bu kadar beklemiyordum evet muhtemelen ondan dolayı tarama yapamaz. Dosya limiti var. Malwarebytes anti-malware ile bilgiayarını tarar mısın? @mfkaslan66 murat 6 yıl önce
  • @murat taradım sorun gözükmüyor mfkaslan66 6 yıl önce
  • @mfkaslan66 AppData\Roaming altında başka .exe dosyası var mı? Bu Google Chrome.exe dosyasının olduğu klasörün ekran görüntüsünü yollar mısın? murat 6 yıl önce
  • @murat https://i.hizliresim.com/LbNNYz.png buyrun hocam biraz geç oldu ama. Bu arada birtek o var mfkaslan66 6 yıl önce
  • Dosyanın boyutu 9MB, 344 MB nereden gördün sen? @mfkaslan66 . Malwarebytes ve Emsisof anti-malware ile bilgisayarını tarar mısın? murat 6 yıl önce