Google Asistan Google sesli arama

Google sesli aramadan daha etkin yararlanmak için neler yapmalıyım? Komutlar yanlış anlaşılıyor yada anlaşılmıyor dolayısıyla uygulama işlem yapmıyor.

efe efe (65)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Asistan Türkiye ve Türkçe dili için tam olarak uyumlu değli. Uyumluluk var ama bir Siri kadar olamadı maalesef. Komutların yanlış anlaşılması Google Asistan kaynaklı bir problemdir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Belirli Komutlar var. Rehberde isim soyisim olarak arama yaptırmak gerekiyor ve net konuşmak gerekiyor. Mesela kendi telefonumdan kendimi aramak istediğimde 'Kaan Ara' diyorum. Birden fazla bulduğunda aralarında sesli komut ile işlem yaptıramadım. El ile müdahale yapmak gerekiyor.

      ka4nklnc ka4nklnc (21)