Google Asistan nedir, ne işe yarar?

Google Asistan nedir ne işe yarar? Google Asistan Siri gibi bir sesli asistan mı?

Google Asistan'ın özellikleri nelerdir?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Asistan, Siri gibi bir asistan uygulamasıdır. iPhone'daki Siri'yi hepimiz biliyoruz. İşte Asistan, onun Android'deki versionu diyebiliriz. Şahsen ben Google Asistan'ı daha eğlenceli buldum.

    Google Asistan tam olarak nedir? Ne iş yapar?

    Google Asistan için "Android'in Siri'si" desem yanılmış sayılmam çünkü öyle. Hatta Asistan'a "sen mi daha iyisin yoksa siri mi?" diye sorunca alacağınız cevaptan bunu daha iyi anlayabilirsiniz :)

    Android telefonunuzda birini arama, alarm kurma, SMS gönderme, WhatsApp'tan mesaj yazma, müzik açma, evinizin adresine otomatik navigasyon açma ve daha bunun gibi sayısız işlemi Google Asistan sayesinde sesli komut vererek yapabilirsiniz.

    Örneğin telefonunuzda Spotify müzik uygulaması yüklü olsun. Asistan'a "Sagopa Kajmer 366. gün Spotify'da aç" dediğiniz zaman otomatikmen o müziği açıyor.

    Hatta Asistan ayarlarından varsayılan müzik oynatıcısını Spotify olarak ayarlarsanız sadece "Sagopa Kajmer 366 gün açar mısın" demeniz yetiyor. Yani o söylediğiniz şeyin bir müzik olduğunu ve onu nerede açması gerektiğini siz demeden anlıyor ve açıyor.

    Google Asistan ile yapabileceğiniz bazı şeyler:

    İletişim kurma:

    • Annemi ara
    • Annemi hoparlörden ara
    • 0505 123 4561'yı ara
    • Aşkıma seni seviyorum diye mesaj gönder
    • Kiracıya WhatsApp'tan mesaj gönder

    Alarm kurma:

    • Beni akşam saat 8de uyandır
    • Beni her sabah saat 6da uyandır

    Cihaz ayarlarını değiştirme:

    • Telefonun sesini aç
    • Sessize al
    • Bluetooth'u kapat
    • uzmanim.net sitesine git
      gibi daha pek çok işlem...

    Eğlence:

    • Bana fıkra anlatsana
    • Bana şaka yap
    • Seninle evlenelim mi
    • Sıkıldım beni güldür

    Google Asistan'ın en sevdiğim tarafı şu eğlencesi.

    Aşk meşk:

    • Seni çok seviyorum
    • İyi ki varsın
    • Canımsın
    • Aşkım
    • Beni seviyor musun

    Hepsi bir yana Türkler olarak asistanlarla aşk yaşamasak olmuyor 🤣

    google asistan konuşma

    Google Asistan nasıl etkinleştirilir?

    Bu sorunun cevabını Google Asistan etkinleştirme ve kullanma linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)