Google benden habersiz indirme yapıyor, virüs mü bulaştı? "Google indirme yapıyor" mesajı nedir?

Google'da bir siteye girdim sonra "x" tusundan Google'ı kapatacakken Google indirme yapiyor diye mesaj geldi. Ama ben bir şey indirmiyordum. Bilgisayarımda virüs taramasi gerçeklestirdim ama bir şey bulamadı.

ceviz ceviz (7)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome açıkken CTRL + J tuşlarına birlikte bas. Bu indirmeler penceresini açar. Burada aktif indirme var mı yok mu görebilirsin.

    Girdiğin bir siteden otomatik olarak indirme başlamış olabilir. Merak etme bu durumda bilgisayarına virüs bulaşmış olmuyor. İndirmeyi iptal edebilir veya indirilen dosyayı doğrudan silebilirsin.

    Yine Google Chrome adres satırına

    chrome://downloads/

    yazarak aktif veya daha önceden indirilen dosyaları görebilirsin. Bilgisayarında virüs olsaydı ve bu bir dosya indirseydi bunu Google Chrome'u kullanarak yapmazdı.

    Virüs dosyayı gizlice indirirdi ve senin haberin bile olmazdı.

    hakan hakan (15394)