Google Chrome 38 font ve bulanıklık sorunu

Google Chrome 38 sürümünden sonra bazı sitelerde yazılar bulanık görünmeye başladı.  Bazı sitelerdeki fontlar net değil. Ayrıca Google Chrome 38 sürümünden sonra sitelerdeki fontlar büyüdü.

Aynı şekilde Google Chrom 38 ile bazı  font yani yazı tiplerinde karakterler arasındaki boşluklar azaldı.

Google Chrome 38 font sorunlarını ve bulanıklık sorununu nasıl çözerim?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şimdi seni sorunu okuyunca ben de Google Chrome 38 güncellemesini yaptım, Google Chrome 37 de çözülen font ve netlik sorunu geri gelmiş.

    Yine fontlar büyümüş ve netlik sorunu var. Chrome iki ileri bir geri gitmeye devam ediyor.

    Daha önce şöyle bir çözüm bulmuştum, denedim Google Chrome 38 sürümünde de işe yarıyor.

    Windows 8.1 Chrome 38 netlik sorununa bulduğum çözüm şöyle

    1. Chrome kısayolunun özelliklerine girin. Bu kısayol masaüstümüzde veya görev çubuğunda olabilir. Bilmiyorsanız, Görev çubuğu üzerindeki tarayıcı kısayol özelliklerine nasıl girerim? size yardımcı olacaktır.
    2. Hedef bölümünü şu şekilde düzenleyin:
      "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" /high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1
    3. Yani ...exe" den sonra

      /high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1
    4. Bunu ekleyin. Hedef şu şekilde görünmeli:
      Görev çubuğu üzerindeki ​ Google Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcı kısayol özelliklerine nasıl girerim? - chrome özellikler hedef
    5. Bu işlemi yaparken tüm Chrome pencereleri kapalı olsun.
    6. Sonra Chrome'u başlatın.

    Google Chrome yeni bir güncelleme çıkarana kadar sanırım bu şekilde idare edeceğiz.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Alattin sağol, dediğin gibi çözdüm şimdilik anlaşılan hatanın giderilmesi için bir süre daha bekleyeceğiz. murat 9 yıl önce

    chrome ayarlarında bir değişiklik yaptıysanız olabilir chrome ayarlarını sıfırlayın oda olmassa chrome yi kaldırıp tekrar kurun düzelir

    emir38 emir38 (-4995)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Emir sağol, ayarlar ile ilgili değil. Chrome 38 sürümüne güncelledim. Sanırım onunla alakalı bir bug yine. murat 9 yıl önce