Google Chrome bildirimleri nasıl kapatılır? - 2018

Google Chrome üzerinden pek çok siteden bildirim alıyorum. Daha önceden bildirim için izin verdiğim sitelerin izinlerini nasıl iptal ederim? Google Chrome'da bildirimleri nasıl kapatırım?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chrome'da bildirimleri nasıl kapatırım?

    Siteler Google Chrome üzerinden size bildirim yollayabilirler. Eğer bir siteye bildirim için izin verdiyseniz o sitede olmasanız dahi bildirimler size ulaşır. Bildirimler doğru kullanıldığında çok iyi bir özelliktir. Fakat pek çok site bildirimleri spam amaçlı kullanabiliyor. Bu durumda daha önceden izin verdiğiniz bildirimleri kapatmanız gerekir.

    Google Chrome sürekli tasarım değiştirdiğinden bildirimlerin yeride haliyle değişiyor ve kullanıcıların bildirimleri kapatması zor bir hal alıyor.

    Chrome bildirimlerini kapatmak için şu yolu izleyin:

    1. Google Chrome adres satırına  şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      chrome://settings/content/notifications
      Bu sizi doğrudan Chrome bildirimlerinnin olduğu ayarlara götürecektir
      Chrom bildirim ayarları
    2. Burada iznini kaldırmak istediğiniz, bildirimi kapatmak istediğiniz siteyi bulun.
    3. İzin ver başlığı altında listenenen sitlerin sağındaki 3 nokta simgesini tıklayın ve engelle seçeneğini seçin.
      Chrome bildirim engelleme

    Bu işlemden sonra Google Chrome bildirimleri engellenecektir. Unutmayın engellediğiniz site size bir daha bildirim gönderemez. Bu sebepten sadece gereksiz gördüğünüz sitelerin bildirimlerini kapatın, engelleyin.

    Daha sonra bildirimleri tekrardan açmak isterseniz yine aynı yolu kullanın. Google Chrome'da bildirileri engellemek veya izni kaldırmak mümkündür.

    hakan hakan (15424)