Google Chrome da easy tab uzantısını kaldıramıyorum

google chrome da easy tab uzantısını kaldıramadım forumlarda söylenen çözümlerin hepsini yaptım adv cleaner ile temizledim malwarebytes programı ilede tarattım temizledim gene olmadı

uzantının altında böyle bişy yazıyor

Kimlik: eajjakhoodiegpapogplfkagfmngcgln

(Bu uzantı yönetiliyor ve kaldırılamaz veya devre dışı bırakılamaz.)

kullanıclardan girdiğim yerlerde böyle bir dosya yok hepsine tek tek baktım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim..

nervus nervus (2)
9 yıl önce sordu

    Toplam 32 Cevap

    Google Chrome  Easy Tab uzantısından nasıl kurtulurum?

    Google Easy Tab uzantısı Portalsepeti tarayıcı korsanı ile birlikte gelen bir eklentidir.

    Temizleme adımları portalsepeti ile aynıdır. Aşağıdaki adımlar  Easy Tab kaldırma adımlarıdır. Eksiksiz uygulayın.

    ADIM 1:   Easy Tab kaldırmaVirüs ve zararlı yazılımların silinmesi

    Öncelikle reklam yazılımları ve virüsleri temizlemelisiniz. Virüsleri temizlemezseniz diğer adımların bir önemi kalmaz. Virüs yine Easy Tab uzantısını ve Windows ilkelerini oluşturacaktır.

    1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır

    Tarama işlemi bittiğinde  Easy Tab kaldırma işleminin diğer adımlarına geçin.

    ADIM 2:  Easy Tab kaldırma -  Windows ilkelerinin silinmesi

    Bu adımlar Easy Tab kaldırmak için Windows ilke dosyalarını sileceksiniz.

    1. Masaüstünden Bilgisayarım'ı tıklayın.
    2. C:\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.
    3. System32 klasörünü çift tıklayın.
    4. C:\Windows\System32 klasöründe GroupPolicy klasörünü bulun. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir.
    5. Windows 8 kullanıyorsanız Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
    6. Windows XP kullanıyorsanız Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
    7. Windows 7 gizli dosyaları gösterme için şu adımları yapın.
    8. Klavyenizden alt tuşuna basın.
    9. Yukarıda beliren Araçlar menüdünden Klasör Seçeneklerini tıklayın.
    10. Görünüm sekmesini tıklayın.
    11. Görünümde şu değişiklikleri yapın:
      Dikkat:  aşağıda sarı ile gösterilen şekilde iki değişiklik yapılmalıdır.

      En çok hata yapılan aşama burasıdır. Gizli dosyaları göstermek yeterli değil.
      Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster işaretleyin
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.

      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
    12. Uygula butonu sonra da Tamam'ı tıklayın.
    13. Şimdi C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü görünecektir.
    14. GroupPolicy klasörünü tamamen silin

       C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü

    Şimdi silmeniz gereken ikinci bir ilke dosyası daha var. Bunu silmek için

    1. C:\ProgramData klasörüne gidin.
    2. Burada ntuser.pol dosyasını bulun ve silin.
      ntuser.pol dosyasının silinmesi

    ADIM 3: Easy Tab kaldırma - Kayıt defterinin temizlenmesi

    Kayıt defterindeki portalsepeti, netmahal gibi tarayıcı korsanlarının izlerini silmelisiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

    1. Windows + R tuşuna basın ve çalıştıra regedit yazın enter tuşuna basarak kayıt defterini açın.
    2. Kayıt defterinde sol tarafta en üst bölümde Bulunan Bilgisayar'ı tıklayın.
      Kayıt defteri netmahal temizleme
    3. Kayıt defteri içinde Düzen > Bul ya da CTRL + F tuşlarına basarak aramayı açın.
    4. Arama bölümüne Portalsepeti yazın ve aratın.
    5. Bulduğunuz tüm PortalSepeti yazan ifadeleri silin.
    6. Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazana kadar devam edin. Oldukça fazla şey sileceksiniz.

    ADIM 4 : Tarayıcınızı resetleyin - sıfırlayın

    Yavaş yavaş son adımlara geliyorsunuz. Easy Tab kaldırmak için tarayıcınızı sıfırlayın.

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    ADIM 5: Easy Tab -  Adwcleaner ile son kalan artıkları temizleyin

    Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
    Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    ADIM 6 : Easy Tab kaldırma - Bilgisayarı yeniden başlatma

    Easy Tab kaldırmada son adım bilgisayarınızı yeniden başlatmaktır. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tüm bu işlemlerden sonra Easy Tab uzanısından kurtulacaksınız.

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

      bu zırıltıdan kurtulmak için tam 6 saat uğraştım. her girdiğim site de "geçmiş olsun kardeşim aramıza hoşgeldin bu virüs milli uzantımızdır" vb gibi cümlelerle karşılaştım. hiçbir sitede açıklama yazılmamıştı. ümidim tükenmişti taaki sizin çözümünüzü görene kadar son çarem ve son umudumdu ve sonunda istediğim sonuca ulaştım. şuan size dua ettiğimi bilmenizi isterim çok teşekkürler :)

      mamidilek mamidilek (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Çok teşekkür ederim vakit ayırıp mesaj yazdığınız için. hakan 9 yıl önce

      BU GÜN SABAH İNDİRDİĞİM Bİ PROGRAMLA BERABER BU UZANTIDA EKLENMİŞ BİLGİSAYARIMA.. YAPMADIĞIM DENEMEDİĞİM YOL KALMADI HATTA Chrome ' Yİ BİLE KALDIRIP TEKRAR KURDUM... TAM FORMAT VEYA GERİ DÖNÜŞÜM FİKRİ AKLIMA GİRMİŞKEN YAZINIZI OKUDUM VE DENEDİM ''SADECE 15 DAKKA '' İÇİNDE TAMAMEN KURDULDUM BU UZANTIDAN VE BUNLA BİRLİKTE BİR ÇOK VİRÜSLÜ VE BENİM BİLMEDİĞİM UZANTIYIDA SİLDİM. SU AN Chrome UÇUŞTAA FENA HIZLANDI :)

      sırf 1 teşekür mahiyetinde bu yorumu yapmak ve emeğinize destek olmak için erinmedim üye oldum.

      Herşey için teşekürler ;Emeği geçen herkesin eline sağlık

      ruzgarr ruzgarr (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Çok teşekkürler mesajınız ve vakit ayırıp üye olduğunuz için hakan 9 yıl önce

      Allah sizden razı olsun Hakan kardeşim. Resmen şu easy tab uzantısı yüzünden bilgisayardan soğumuştum.sinir krizi geçirtti. O kadar güzel tek tek anlatmışsın ki ellerine sağlık. Bilgisayar en son işlemde reset attıktan sonra tertemiz bir internet tarayıcısı görünce yemin ederim gözlerim doldu :) :)

      mtasel mtasel (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Çok teşekkürler mesajınız için hakan 9 yıl önce

      Yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim... Bütün sinirlerim tavan yapmıştı 2 haftadır... Sayenizde tüm adımları takip ederek allahın belası bu easy tab tan kurtuldum..

      kudra kudra (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Çok teşekkürler mesajınız için, siz de sağolun hakan 9 yıl önce

      CİDDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER EMEĞİNİZE SAĞLIK.ÇOK AÇIKLAYICI ANLATMIŞSINIZ SAYENİZDE BU SİNİR BOZUCU İLLETTEN KURTULDUM...

      bykymn bykymn (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Çok teşekkürler mesajınız için hakan 9 yıl önce

      Kardeşim Allah Yüz Bin Kere Razı Olsun Senden Gurur Duyacak Bir İnsansın Senin Gibilerinin Azaldığının Farkındayız Ve Güvendiğimiz Tarayıcılar Bile Bize Yönelik Eylemler Yapıyor Sen Ve Senin Gibi Kişiler Olmasa Bu Vatandaşın Hali Heç Olur Eğer Kullandığınız Güvelinir Bir Taryıcı Varsa Kullanmak İsterim Sizin Gibi Biriylede İrtibata Geçmek İsterim Mailim ysf06__1907@hotmail.com Bana Ulaşmanızı Çok İsterim Herşey İçin Sağolun.

      06cesur 06cesur (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Biz her zaman buradayız, ben ve arkadaşlarım bir sorun olduğunda her zaman dostlarımızın yanındayız. hakan 9 yıl önce

      Bu sayfanın adını sürekli duyuyordum ama işim düşmediği için bakmamıştım hiç. Ne kadar yararlı işler yaptığınızı kolay ve adım adım anlatışınız sayesinde easytab'i kaldırdığım 2-3 dk öncesinde farkettim. Çok teşekkür ederim.

      quasimodoo quasimodoo (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Çok teşekkürler mesajınız için, bundan sonra daha fazla karşılaşmak dileği ile. hakan 9 yıl önce

      kardeşim Allah senden razı oslun. adamsın adam. sorun çözüldü xd

      ahermed ahermed (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Kardeşim Eline, Emeğine sağlık
         hakikaten bu Easy Tab herneyse pc me musallat oldu uğraştım o kadar beceremedim kaldırmayı, senin vesilenle halletmiş oldum Emeğine sağlık çok sağol ..

        sonnitrocu sonnitrocu (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          ARKADAŞLAR ERİNMEDEN DENEYİN KURTULUN VE BENİM GİBİ HEMEN ÜYE OLUCAKSINIZ

          EMEĞİNİZE SAĞLIK ARKADAŞLAR

          SAYGILAR

          halitiri halitiri (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            ntuser.pol u bulamadım yardımm

            tahir1 tahir1 (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              başkan allah razı olsun ne dim adamsınız da o sildiğimiz gizli dosyalar sıkıntı yaratmaz inşallah....

              essence essence (1)
              9 yıl önce cevaplandı

              • Hiç biri sıkıntı yaratmaz, güvenle silebilirsiniz. alattin 9 yıl önce

              nim bilgisayarım windows 8.1 kayıt defteri araması tamamlandıktan sonra bir şey bulunmuyor onu nasıl düzeltebeliriz

              yunus52 yunus52 (1)
              9 yıl önce cevaplandı

              • nim bilgisayarım windows 8.1 kayıt defteri araması tamamlandıktan sonra bir şey bulunmuyor onu nasıl düzeltebeliriz yunus52 9 yıl önce

              SELAMUN ALEYKÜM ADMİN K.B TEAM WİEWER İNDİRİN ŞU BNM Kİ NİDE YAPIN ALLAH'INI SEVEN BANA DA YAPSIN :(

              mhmmt28 mhmmt28 (1)
              9 yıl önce cevaplandı

                admin gerçekten emeyine sağlık.nekadar teşekkur  etsem azdır.allah sende razı olsun.çok guzel anlattmışsın aynen uguladım ve başardım.tekrar çok ama çok teşekur ederim

                zuek75 zuek75 (1)
                9 yıl önce cevaplandı

                  ÇOOOKK AMA ÇOK teşekkür ederim elleriniz kollarınız dert görmesinnn elinize sağlık.

                  bukimkimbu bukimkimbu (1)
                  9 yıl önce cevaplandı

                    Kardeşim Huyum değildir Mesaj yazmak ama hakikatten helal olsun sana cok uyuz edici birşeyden kurtardın bilgisayarı dogru durust kullanamıyordum mevlid kandili gecesi buyuk dua aldın benden helal olsun Allah ne muradın varsa versin eyvallah iyi kandiller ve sırf sana mesaj yazmak icin ugrastım üye oldum :)

                    agovic agovic (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                      Bütün işlemleri sırasıyla uyguladım ama bu saçma şey tüm azmiyle çalışıyor başka bir çözüm gösterebilirmisiniz

                      mahmot mahmot (1)
                      9 yıl önce cevaplandı

                      • Başka çözümü yok. Aşamaları yeniden kontrol edin. Bu kesin çözümdür. hakan 9 yıl önce

                      Sorunu Çözülmeyen Kardeşlerim İçin Yazıyorum Ben Biraz İşin Uyanıklıgına Kaçtım ;D

                      Öncelikle Başlat>Çalıştır>%Appdata% Yazalım !

                      Sonra Açılna Ekranda Geriye Basıp Local'a Girelim :)

                      Geldik İşimize Google Var Local'ın İçinde Ona Girelim Google>Chrome>User Data

                      Evet Gridikten Sonra Profile 1 veya 1 , 2 , 3 Herhangi Birşey Olabilir Sizin Kaç Kullanıcı Açtığınıza Bağlı ,

                      Kullandıgınız Profile Girelim > Extension Girelim Orada İşte Kimlik İdleri Çıkar ,

                      O Bir Kenarda Kalsın Şimdi Google Chrome Açalım  Ayarlar > Uzantılar > Geliştirici Modu Var Ona Basalım .

                      Kimlik Çıkar Bir Tane Şimdi Kenardaki Dosyalarımıza Geri Dönüp Birbirlerine Uyan Kimlikleri Bulup İçine

                      Girelim .  Sonra 2.0.0 gibi Bir Dosya Çıkar Onada Girelim , > override > override.html Burada İşte Olayın Komik

                      Tarafı :D override.html Not Defteriyle Düzenleyelim .

                      ---------------------------------------------------------------------------

                      <!DOCTYPE html>
                      <html>
                      <head>
                      <meta http-equiv="refresh" content="0;URL=http://www.google.com.tr">
                      <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
                      <title data-i18n-content="title"></title>
                      <link rel="stylesheet" href="./style.css"/>
                      <script src="./jq.js"></script>
                      </head>
                      <body>

                      </body>
                      </html>

                      ----------------------------------------------------------------------

                      Bunu Yazıp Kaydet Diyip Çıkalım Sorun Düzeldi. Bir Hayır Duanızı Alırım Umarım xD

                      mujaan mujaan (1)
                      9 yıl önce cevaplandı

                        Allah razı olsun kardeşim. beni bu beladan kurtardın.

                        enes82 enes82 (1)
                        9 yıl önce cevaplandı

                          Çok teşekkür ederim admin sorun çözüldü dua ediyorum sana.

                          demirtanbora demirtanbora (1)
                          9 yıl önce cevaplandı

                            Çok teşekkür ederim sizin sayenizde o uzantıdan kurtuldum. Allah razı olsun..

                            ahmeteminkvalci ahmeteminkvalci (1)
                            9 yıl önce cevaplandı

                              Çok teşekkür ederim ,herşey tam yapıldığında işe yarıyor.Sorun çözülünce hemen üye oldum buraya.

                              incesakal4145 incesakal4145 (1)
                              9 yıl önce cevaplandı

                                1 hafta 10 gundur bende bu korsan yazılımdan müzdaripdim biraz karışık ve zahmetlide olsa gosterilen yol ile rahatca kaldırabildim teşekurler uzmanım.net...

                                muhammed2000 muhammed2000 (1)
                                9 yıl önce cevaplandı

                                  Merhaba

                                  Bilgisayarımda iş için kulladığım muhasebe programı mevcut. Bu aşamaları gerçekleştirdiğim taktirde progmanın silinme riski söz konusu mu?

                                  bengisu bengisu (1)
                                  9 yıl önce cevaplandı

                                  • Merhaba, hayır yukarıda anlatılan işlem sadece portalsepeti ve easy tab eklentisinden kurtulmak içindir. Bilgisayara zarar verecek hiç bir içeriğe uzmanim.net üzerinde yer vermeyiz. Bundan şüpheniz olmasın. cemkara 9 yıl önce
                                  • Cem Bey Ne desem az kalır. Çok teşekkür ederim. bengisu 9 yıl önce
                                  • Ben teşekkür ederim, eksik olmayın. cemkara 9 yıl önce

                                  ntuser.pol bulamadım  sıkıntı olurmu yardımcı olurmusunuz lütfen

                                  abcs abcs (1)
                                  9 yıl önce cevaplandı

                                  • Sizde yoksa diğer aşamaya geçin. cemkara 9 yıl önce

                                  arkadaşlar tüm adımları aynen uyguladım uzantı felan kalktı bilgisayarda portal adına hiçbirşey kalmadı ama yine tarayıcıyı açınca ilk olarak portalsepeti açılıyor. Anasayfa google olmasına ragmen ısrarla ilk açtıgımda portalsepeti açılıyor

                                  mokan mokan (1)
                                  9 yıl önce cevaplandı

                                  • Tarayıcı kısayollarını ve kayıt defterini kontrol etmelisinz muhtemelen silininmeyen bir kayıt kalmıştır. hakan 9 yıl önce

                                  abi ellerine sağlıkta ben bi türlü beceremedim hepsini teker teker yaptım o portal sepetide geldi ilk.onunla ilgilide kaldırma işleminizi yaptım ama yok kalkmıyor.en kısa zamanda bir el atıver abi lutfen

                                  cagkangedik cagkangedik (1)
                                  9 yıl önce cevaplandı

                                    • Kardeşim Emeğine Sağlık Kurtluldum sonunda şu illetten . Allah Razı Olsun Senden. :)
                                    ramazankyr ramazankyr (1)
                                    9 yıl önce cevaplandı

                                      sonunda kurtuldum çok teşekkür ederim arkadaşlar

                                      mahiralsan mahiralsan (1)
                                      9 yıl önce cevaplandı

                                        Uzmanim.nete teşekür ediyorum.Bu Easy Tab uzantısı yüzünden İnternet Explorer ve Firefox'a geçmiştim.Sunmuş olduğunuz çözüm sayesinde Chrome'a geri döndük :)

                                        sibermedia sibermedia (23)