Google Chrome'da Flash Player Çalışmıyor

Merhaba,

Sitede aradım fakat bulamadım, bilgisayarımda Adobe Flash Player çalışmıyor. Çözüm için Adobe'nin sitesine baktığımda ilk olarak 'chrome:plugins' girilmesi gerektiği söylenmiş fakat girmeye çalıştığımda şöyle yazıyor;

Bu siteye ulaşılamıyor

chrome://plugins/ adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir.

ERR_INVALID_URL

Acaba ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

ciddibiri ciddibiri (9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Google Chrome yaklaşık bir seneden beri güvenlikle alakalı problemler olduğu gerekçesiyle Flash Player desteğine son verdi. Ama zaten HTML5'e geçiş ile birlikte Flash Player'ada gerek kalmamıştı. Zira HTML5'te Flash videolar herhangi bir uzantıya gerek olmadan çalışır ( (Youtube videoları gibi). Senin karşılaştığın Flash video çalıştırma problemin ile alakalı alakalı site henüz HTML5'e geçmemiş, HTML4 ile devam etmekte olan bir site olabilir.

    Birdaha bakar ve araştırısın. Kolay gelsin.

    Edit, Alt bağlantıdaki bilgiler faydalı olabilir:

    chrome://plugins açılmıyor (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Video oynatmayla alakalı bir problem yok fakat diğer çoğu flash player desteği isteyen sitelerde bu sorunla karşılaşıyorum, daha google plugins e girebilirken de şuan hiç birşekilde erişim sağlayamıyorum. ciddibiri 7 yıl önce

    Bununla ilgili ayrı bir başıl açtım: chrome://plugins Bu siteye ulaşılamıyor hatası

    Kısaca artık chrome://plugins Chrome'da yok. Bu özellik kaldırıldı. Flash ile ilgili değişikliklere şu şekilde erişebilirsin:

    1. Chrome adres satırına chrome://settings/content/ yaz ve enter tuşuna bas.
    2. Açılan ayarlar sayfasında Flash başlığını bul.
    3. Flash başlığında  "Sitelerin Flash çalıştırmasına izin ver", "Sitelerin flash çalıştırmasına izin vermeden önce sor",  "Sitelerin flash çalıştırmasına izin verme" gibi seçenekler mevcut.
    4. İzin verirsen flash Chrome içinde çalışacaktır.
    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Malesef ki yine olmadı :( ciddibiri 7 yıl önce
    • @ciddibiri Flash'ı kaldırıp yeniden yüklemeyi denedin mi? murat 7 yıl önce
    • Flash'la alakası olduğunu sanmıyorum çünkü sadece Chrome'da bu problemle karşılaşıyorum internet explorer'de bile böyle bir sorun yok. ciddibiri 7 yıl önce

    Şu sayfaya girdiğinde faysanın ortasındaki Flash bölümünü oynuyor mu yoksa bir mesaj mı görünüyorsun?

    http://www.adobe.com/software/flash/about/

    hakan hakan (15424)