Google Chrome'da kötü amaçlı reklamlar nasıl engellenir?

Google Chrome tarayıcısında özellikle dizi, crack gibi sitelerde açılan kötü amaçlı reklamlar nasıl engellenir? Google Chrome'da kötü amaçlı reklamlar programsız nasıl engellenir?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome'da kötü amaçlı reklamlar programsız nasıl engellenir?

    Pek çok dizi sitesinde fark etmişsinizdir, player'a tıkladığınızda kendiliğinden açılan sizi bir dosya indirmeye yönlendiren reklamlar mevcuttur. Bu reklamlar ya sizden sahte Flash Player indirmenizi ister ya da bilgisayarınızda virüs olduğunu söyleyen mesajlar çıkarır ve sizi başka sitelere yönlendirir.

    Eğer cep telefonundan siteye girdiyseniz bu reklamlar "Batarya virüsü" veya "Telefonunuzda X virüs var" gibi uyarılar ile sizi kandırmaya çalışır.

    Chrome bu gibi kullanıcıları kandırmaya yönelik içerik barındıran reklamları "kötü amaçlı reklam" olarak sınıflandırıyor ve bu reklamları engellemeniz için bir araç sunuyor.

    Chrome tarayıcı adres penceresine şu satırı kopyalayın ve yapıştırın:

    chrome://settings/content/ads

    Chrome > Settings > Content > Ads adresine girdiğinizde karşınıza şöyle bir ekran gelecek:

    Chrome reklam engelleme

    Burada Reklamlar penceresinde Araya giren reklamlar gösterme egiliminde olan sitelerde engellendi (önerilen) açık duruma getirin. Bunu yaptığınızda Google Chrome artık kötü amaçlı reklamları otomatik olarak engelleyecektir.

    Kötü amaçlı reklamları engelleme özelliği Chrome 71 sürümünden sonra otomatik olarak açık gelecektir. Yani artık bu ayarı kendinizin açmasına gerek kalmayacak Google Chrome varsayılan olarak kötü amaçlı reklamları engelleyecek.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @hakan https://i.postimg.cc/W3xXXFXs/Screenshot-20181107-152452.png ozgurlol 5 yıl önce
    • @ozgurlol pc için bu bahsettiğim ayar hakan 5 yıl önce