Google Chrome'da scroll yani kaydırma çubuğundaki oklar kayboldu

Google Chrome'da ekranın sağında bulunan kaydırma çubuğu - scroll üzerindeki oklar kayboldu.

Web sayfasını aşağı yukarı hareket ettirmek istediğimde artık ya klavye tuşlarını ya da kaydırma çubuğunu tutup hareket ettirmem gerekiyor.

Google Chrome kaydırma çubuğu üzerindeki okları nasıl geri getiririm? Google Chrome kaydırma çubuğu üzerindeki okların kaybolmasının sebebi nedir?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Chrome yeni güncellemesi ile yani Sürüm 32.0.1700.76  ile Kaydırma çubuğu yani scroll gibi kontrollerin görünümünde değişiklik yaptı.

    Bu değişiklik sebebi ile Google Chrome içerisindeki kaydırma çubuğu üzerinde ok tuşları kaldırıldı. Google Chrome Windows 8 metro arayüzüne daha uygun bir tasarım ve fonksiyonellik doğrultusunda bu değişikliği yaptı.

    Fakat bu değişiklik pek çok kullanıcı tarafından beğenilmedi.

    Google Chrome son güncellemesi pek statil çalışmamakla beraber bazı hatalar da içeriyor.

    Bakınız : Chrome Windows 8 modu yok

    Bir sonraki Google Chrome güncellemesinde bu hatalar giderilecektir.  Kaydırma çubuğunun yeni görünümü Google Chrome güncellemesinden kaynaklanmaktadır.

    Düzenleme: Google güncelleme yayınladı. Bazı hatalar giderildi.

    Chrome 32.0.1700.102 güncellemesinde neler var?

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      Mehaba,

      Yandaki dikey çubuk var en azından, aşağıdaki yatay çubuk hiç yok.. Bu da düzelecek mi acaba?

      lmlm lmlm (1)
      10 yıl önce cevaplandı

      • Uzmanim.Net'e hoş geldiniz. Aşağıda zaten yatay çubuk çıkmaması lazım. Dün google bir güncelleme yayınladı. Cevabımı düzenledim detayları içerisinde bulabilirsiniz. hakan 10 yıl önce