Google Chrome daki tradeadexchange.com Virüsü nasıl kaldırılır?

Google chrome da herhangi bir sitede gezinirken bir yazı üzerine bile tıklasam tradeadexchange.com diye bir sekme açılıyor. Sonra bu site başka bir reklam sitesine yönlendiriyor. Örn: aliexpress.com gibi.

Bu bir virüs müdür? Eğer virüs ise bundan nasıl kurtulabilirim? Teşekkür ederim.

dirzodibo dirzodibo (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    tradeadexchange.com virüs olmasa bile bellki bir reklam yazılımı ve yönlendirme sitesi.

    İki ihtimal var:

    1. Bilgisayarınıza bir reklam yazılımı bulaşmış : Reklam virüsü temizleme
    2. Eski bir modem kullanıyorsunuz ve güvenlik açığı var: Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir?

    Bu ihtimaller için yukalarıdaki linkleri tıklayın ve neler yapılması gerekiyor adım adım anlatılıyor onları takip edin.

    Bu işlemlerden sonra tradeadexchange.com sitesinden kurtulacaksınız.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sayın 'cemkara' ya ve 'acemiyiz' adlı kullanıcılara çok teşekkür ederim.Sayenizde bu reklam virüsünden kurtuluyorum.Bu site seviyorum.

      dirzodibo dirzodibo (3)
      8 yıl önce cevaplandı

        Adw Cleaner ile tarama yap sonra Google Chromda Sağ Üst Köşede bulunan 3 çizgi işaretine tıkla Ve ayarlara Gir solda bulunan Uzantılar Kısmından Sil Herhalde olur

        birhanbirtane birhanbirtane (8)